Košarka

26.02.2020 | 08.21

Bucksi su gazde Istoka, Benderu velika nula!

Milwaukee Bucks

Košarkaši Milwaukeeja pobijedili su Raptorse u Torontu sa 108:97 u derbiju Istoka. Nastupe su noćas ubilježili Dragan Bender i Mario Hezonja. Nisu se proslavili...

Giannis Antetokounmpo

Getty Images/Patrick Smith

Raptorsi su imali i +12 u završnici prvog poluvremena, ali Milwaukee je završio poluvrijeme serijom 11:1, da bi zatim ključnu prednost stekao u trećem dijelu utakmice. Domaći su dobro počeli posljednju četvrtinu, ali seriju 7:0 prekinuo je Middleton tricom, da bi Bucksi do kraja rutinski slavili za 50. pobjedu u sezoni, uz osam poraza, dok su Raptorsi na učinku 42-16.

Najefikasniji u momčadi iz Wisconsina bio je Khris Middleton s 22 poena (7-14 iz igre), Giannis Antetokounmpo je dodao 19 poena (5-14 iz igre), 19 skokova i 8 asistencija. Kod Raptorse je 22 poena ubacio Pasal Siakam.

Oklahoma City Thunder došao je do pobjede nad Chicagom 124:122. Vodio je Thunder i s 20 poena viška u prvom poluvremenu, ali Bullsi su se vratili, u drugom poluvremenu vidjeli smo čak 16 izmjena vodstva i na kraju je LaVine promašio tricu za pobjedu uz zvuk sirene.

Do 36. pobjede (22 poraza), Thunder je vodio Gallinari s 24 poena (8-16 iz igre), Gilgieous-Alexander je dodao 21 i 11 skokova. Za Bullse je briljirao LaVine s 41 poenom (19-35 iz igre), dok je Kobe White dodao 35, što je za tog rookieja treća utakmica u nizu s učinkom 30+ poena.

Charlotte se obrukao u Indiani – Pacersi su bili bolji sa 119:80 uz 21 poen (8-10 iz igre), 15 skokova i 9 asistencija Domantasa Sabonisa, kojeg prigodno možemo zvati i Dominantas. Za Hornetse je 17 poena ubacio Bridges.

Los Angeles Lakersi kod kuće su svladali New Orleans 118:109 u utakmici u kojoj su domaći svo vrijeme vodili, Pelicansi su se borili i nekoliko puta vraćali u igru, ali na kraju nije bilo neizvjesne završnice. To je 44. pobjeda Lakersa koji su se učvrstili na vrhu Zapada, a Pelikani imaju skor 25-33 i deseti su na konferencijskoj ljestvici.

Prvi put ove sezone LeBron James ubacio je 40 poena (17-27 iz igre) uz 8 skokova i 6 asistencija, doduše i 7 izgubljenih lopti. Pratio ga je Danny Green sa 17 poena, a Anthony Davis imao je 21 poen, uz očajan šut iz igre (6-21), ali i sa 14 skokovai 6 blokada! S druge strane, Pelikane je predvodio Ingram s 34 poena (12-20 iz igre), a Zion je pridodao 29 poena.

Košarkaši Denver Nuggetsa ostvarili su 40. pobjedu (18 poraza), na svom terenu su svladali Detroit Pistonse sa 115:98. Bio je to lak trijumf Nuggetsa pa nije bilo potrebe da Jokić provede na terenu više od 28 minuta – za to vrijeme ubilježio je 16 poena, a najefikasniji je bio Grant s 29. Kod Pistonse istaknuo se Wood s 20 poena i 9 skokova, dok je Derrick Rose također ubacio 20.

Sacramento je lako izašao na kraj sa Golden Stateom u gostima, s gotovo okruglih dvadeset razlike 112:94. Raduje minutaža (25) Dragana Bendera, kojeg je jučer Steve Kerr hvalio. Pitanje je hoće li promijeniti mišljenje nakon noćašnje partije hrvatskog košarkaša - nije zabilježio niti jedan poen! Ako ništa, skupio je 5 skokova.
Najefikasniji su bili Fox i Barnes sa po 21 poenom, a kod Warriorsa istaknuo se Chris (21+10 skokova).

Boston je svladao Portland 118:106 uz novu fantastičnu partiju Jasona Tatuma - 36 poena (14-22 iz igre) i 5 skokova. Brown je imao 24 poena (8-19 iz igre) u 40. pobjedi Celticsau sezoni (17 poraza).

S druge strane, Blazersi imaju skor 26-33, a kod njih je najefikasniji bio McCollum s 28 poena (10-24 iz igre), uz 10 asistencija, Whiteside je ubacio 18 poena i dodao 19 skokova. Mario Hezonja dao je 2 poena uz šut 1-3 iz igre i 1 ukradenu loptu za 15 minuta igre.