NBA: SAD deklasirale Svijet, Dončić zabio s centra

NBA 15. velj 20205:13 > 5:15
Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Momčad sastavljena od igrača rođenih u Sjedinjenim Američkim Državama uvjerljivo je pobijedila reprezentaciju Svijeta rezultatom 151:131 u utakmici zvijezda u usponu kojim je počeo NBA All-Star vikend u Chicagu.

To je bio šesti put da se igra u ovom formatu i poslije drugog uzastopnog trijumfa domaćina rezultat je izjednačen – 3:3.

Za najkorisnijeg igrača Rising Stars utakmice proglašen je igrač Charlotte Miles Bridges koji je susret završio sa 20 poena (8/12 iz igre, 3/7 za tri, 1/2 slobodna bacanja), po 5 skokova i asistencija i 3 ukradene lopte za 20 minuta.

Pored Bridgesa, još sedmorica igrača momčadi SAD-a imala su dvoznamenkast učinak – Eric Paschall je bio najefikasniji sa 23 poena

Na drugoj strani najbolji su bili Kanađani R.J. Barrett (3. pick 2019) sa 27 i Brendon Clarke sa 22 poena. Slovenac Luka Dončić zaustavio se na 16 poena (6/11 iz igre, 4/9 za tri), uključujući i trojku sa svoje polovine u posljednjoj sekundi prvog poluvremena, uz 2 skoka, 5 asistencija i jednoj ukradenoj lopti za 24 minute.

U nedjelju ujutro su natjecanja u brzom šutiranju trojki, zakucavanju… a All-Star duel na programu je u ponedjeljak u 2 sata.