Sjajni Bogdanović predvodio Utah, katastrofa Houstona!

NBA 8. velj 20208:10 > 8:12
(Photo by Alex Goodlett/Getty Images)

Košarkaši Utah Jazza prekinuli su niz od pet poraza pobijedivši pred svojim navijačima Portland sa 117:114, a Bojan Bogdanović je sa 27 koševa bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi koja je preokrenula zaostatak od 16 koševa s početka drugog poluvremena.

Francuski centar Rudy Gobert je spojio 16 poena i 14 skokova, a 18 koševa je za pobjednike ubacio Mike Conley.
Mario Hezonja je za gotovo 27 minuta na parketu postigao 11 koševa, uz šest skokova i tri osvojene lopte za Trail Blazerse, koje je sa 42 poena predvodio Damian Lillard.

Jazz je do pobjede došao zahvaljujući velikom preokretu, Portland je imao prednost u prve tri dionice igre. Susret je obilježila završnica. Desetak sekundi do kraja, Lillard je krenuo prema košu kako bi izborio izjednačenje, lopta se odbila od table i krenula ka obruču kada joj je putanju promijenio Gobert.

Suci nisu priznali koš Portlandu pa je Utah ostao u vodstvu 116:114. Ubrzo je na drugoj strani Bogdanović pogodio slobodno bacanje za 117:114 da bi na kraju Swaningan promašio tricu za izjednačenje.

Lillard je teren napustio bijesan na suce. Utah je četvrta na Zapadu, dok je Portland nakon drugog poraza u posljednje tri utakmice na devetom mjestu.

Košarkaši Phoenix Sunsa bez Darija Šarića u postavi pobijedili su kod kuće Houston sa 127:91. Phoenix je na taj način prekinuo niz od četiri izgubljene utakmice. Ujedno su Sunsi svladali Rocketse prvi put još od travnja 2016. godine. Od tada je Houston u međusobnim utakmicama ostvario 13 pobjeda zaredom.

Najzaslužniji za ovaj trijumf bio je Kelly Oubre sa 39 poena postavivši rekord karijere. Uz njega se istknuo još i Devin Booker s 33 poena. Na drugoj strani, Rocketsi su igrali bez Westbrooka kojeg je trener odlučio odmoriti. Harden je utakmicu završio s 32 poena, a i on je odmarao tijekom posljednje četvrtine. Houston je poražen nakon velike serije od četiri pobjede i trenutno je peti na Zapadu, dok je Phoenix 11. u poretku.

U fantastičnoj seriji su Toronto Raptorsi! Aktualni prvaci ostvarili su 13. uzastopnu pobjedu, noćas su u gostima pobijedili Indianu sa 115:106.

Tijekom treće četvrtine ozlijedio se Kyle Lowry koji se nije vraćao u igru. Nakon utakmice viđen je s ‘kragnom’ oko vrata. Serge Ibaka predvodio je Raptorse s 22 poena, a u dresu Pacersa dominirao je Sabonis s 19 poena. Toronto je nakon ove pobjede i dalje drugi na Istoku. Indiana je poslije četvrtog poraza zaredom na šestom mjestu.