Bryant s najjačom generacijom odmah u Kuću slavnih!

NBA 27. sij 202018:15 > 18:18
Foto: Rob Carr / Staff

Američka Naismith Memorial kuća slavnih objavila je kako će tragično stradalog legendarnog košarkaša Kobea Bryanta već ove godine uvrstiti među svoje članove te tako preskočiti standardni izborni proces.

– To će biti vjerojatno najjača klasa svih vremena jer će uz Kobea najvjerojatnije biti zabrani još i Tim Duncan i Kevin Garnett. Kobeu će biti odana počast kakvu je i zaslužio – izjavio je predsjednik Kuće slavnih Jerry Colangelo.

Bryant je poginuo u nedjelju u padu helikoptera, a uz njega stradala je i njegova 13-godišnja kćerka Gianna te još sedam osoba.

Prema redovitoj proceduri, moralo bi proteći najmanje pet godina od završetka karijere kako bi igrač mogao konkurirati za uvrštenje u Kuću slavnih, a Bryant je karijeru završio 2016.

No, s obzirom da se radi o peterostrukom NBA prvaku, 18-erostrukom All-Staru, četvrtom najboljem strijelcu u povijesti NBA-a te dvostrukom olimpijskom pobjedniku, Bryant bi zasigurno bio izabran i redovnim putem u prvoj godini kada bi ispunio sve uvjete.

Svi članovi ovogodišnje klase Kuće slavnih bit će poznati u travnju, a svečano uvrštenje održat će se u Springfieldu 29. kolovoza.

(Hina)