Bogdanovićev suigrač zaradio ugovor života

NBA 20. sij 202012:14 > 12:23
Brandon Dill / Stringer

Utah Jazz nagradila je svog važnog defanzivca novim ugovorom.

Royce O’Neale neće nikoga impresionirati svojim statističkim podacima, međutim u Jazzu su itekako zadovoljni njegovim učinkom.

Riječ je o igraču koji svakom novom utakmicom postaje jedan od boljih tzv. 3&D igrača u ligi, ili bolje rečeno igrača koji će imati važan zadatak zaustaviti ponajboljeg člana protivničke momčadi, a istovremeno zna pogoditi i šut izvana.

Nakon što je završio sveučilišnu karijeru na Bayloru, O’Neale se 2015. godine prijavio na NBA draft, no nije izabran. Karijeru je započeo izvan SAD-a, smjestio se u njemačkom prvoligašu Ludwigsburgu gdje je proveo jednu sezonu, a već iduću u najjačoj ligi Europe, onoj u Španjolskoj nastupajući za Gran Canariju. Skauti Utaha uočili su ga te godine, a od 2017. nastupa u dresu Jazza, doduše djelomice i za momčad iz razvojne lige, Salt Lake City Stars.

O’Neale je potpisao ugovor na četiri godine vrijedan 36 milijuna dolara.