Dončić torpedirao Blazerse, Spursi prokockali nemoguće

NBA 18. sij 20207:58 > 7:59
Ezra Shaw / Staff

U derbiju petka na NBA parketima, Dallas je pred svojim navijačima svladao Portland, dok će u San Antoniju još neko vrijeme razmišljati kako su uspjeli uprskati veliku prednost u posljednjoj četvrtini dvoboja s Hawksima.

Luka Dončić srušio je još jedan rekord, ovoga puta vlastiti kad je riječ o tricama. U dvoboju s Portlandom, slovenska senzacija ubacila je osam trica iz dvanaest pokušaja, zaključio je utakmicu s 35 poena, osam skokova i sedam asistencija. Dallas je desetu utakmicu u nizu igrao bez Kristapsa Porzingisa, no to ih nije spriječilo da ostvare četvrti trijumf zaredom. Blazersi su rano u utakmici ostali bez CJ McColluma koji je ozlijedio lijevi gležanj, Damian Lillard predvodio je goste s 34 poena. Mario Hezonja igrao je 19 minuta ubacivši sedam koševa.

Izvan svih očekivanja i nadanja, Memphis Grizzlisi ‘rasturaju’! Nevjerojatan preporod momčadi koja je proteklih 18 mjeseci rasprodala sve veterane koji su nekad tamo igrali i vodili momčad kroz razna playoff iskustva. Vođa nove momčadi je rookieJa Morant kojem će teško pobjeći titula za novaka godine. Memphis je protiv Clevelanda došao do sedme uzastopne pobjede čime su učvrstili osmu poziciju na Zapadu. Dillon Brooks je s 26 koševa predvodio Grizzliese, Morant je pridodao 16 uz osam dodavanja. Na drugoj strani, Colin Sexton ubacio je 28 poena, a Ante Žižić ponovno nije bio u sastavu.

Najveća konkurencija Morantu za rookija godine jest mladi playmaker Miami Heata, Kendrick Nunn. U novoj pobjedi, na gostovanju kod OKC-a, Nunn je postigao 22 poena predvodeći kolonu od sedam igrača Heata s dvoznamenkastim učinkom. Miami je jedna od najboljih domaćinskih momčadi lige, no mučili su se na gostovanjima, sada su na omjeru 11-11. Ukupno drže drugo mjesto na Istoku (29-12).

Od ostalih utakmica, spomenimo kako je San Antonio koji pokušava dogurati do osmog mjesta na Zapadu, uspio uprskati prednost od 14 poena u posljednjoj četvrtini kod kuće protiv druge najlošije momčadi lige, Atlanta Hawksa. Trae Young je s 31 poenom i devet asistencija predvodio sve strijelce.

Malcolm Brogdon postigao je pobjednički koš za Indianu, 18 sekundi prije kraja dvoboja s Minnesotom koja je nakon mjesec dana napokon dočekala povratak Karla-Anthonyja Townsa (27 poena). Pacersi su upisali četvrtu pobjedu u nizu.