Double-double Zupca, Utah i Babo nastavljaju gaziti

NBA 15. sij 20208:19 > 8:31
Darryl Oumi/Getty Images

Sinoć je na NBA parketima odigrano šest utakmica

Kawhi Leonard je sa 43 poena odveo LA Clipperse do pobjede nad Clevelandom 128:103. Naš centar Ivica Zubac odigrao je jednu od najboljih utakmica sezone. Postigao je 12 koševa i prikupio 10 skokova u nešto manje od 25 minuta igre. Ante Žižić nažalost ponovno nije igrao za Cavalierse.

Atlanta Hawksi predvođeni Traeom Youngom (36p, 10as) pobijedili Sunse 123:110. Odličan je u redovima poraženih bio Devin Booker sa čak 39 poena, dok je naš Dario Šarić odigrao još jednu slabu utakmicu. Za 18 minuta na terenu ubacio je svega četiri poena. Dario stagnira ove sezone i to nije dobro za njegovu karijeru.

Jonathan Daniel/Getty Images

Bucksi su slavili 128:102 protiv New York Knicksa, a Giannis Antetokounmpo je susret završio sa 37 poena i devet skokova za samo 21 minutu. Naš Dragan Bender imao je odličnu minutažu u utakmicu, ali nije uspio postići niti jedan koš. Igrao je 21 minutu, uhvatio je sedam skokova i podijelio tri asistencije.

Utah Jazz našeg najboljeg igrača Bojana Bogdanovića igra u fantastičnoj formi. Upisali su 10 pobjedu u nizu i došli na drugo mjesto Zapada sa omjerom 28:12. Sinoć su slavili na nezgodnom gostovanju kod Brooklyn Netsa predvođeni povratnikom Kyrie Irvingom koji je odigrao odličnu utakmicu i pritom postigao 32 poena i podijelio 11 asistencija.

Međutim, to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv odličnih gostiju. Najbolji kod Utaha bio je Joe Ingles sa 27 poena, dok je Bogdanovć ubacio 18.

Dallas Mavericksi su kao gosti savladali Golden State Warriorse rezultatom 124:97. Nisu aktaelni viceprvaci imali šanse protiv Luke Dončića i društva i na kraju su Mavsi upisali lagan trijumf.

Dwight Powell je sa 21 poenom predvodio Dallas, dok je Luka Dončić je ubacio 20 poena i osam skokova.

Houston Rocketsi poraženi su kao gosti kod Memphis Grizzliesa rezultatom 121:110. Uzaludan je bio 41 poen Jamesa Hardena koji je imao i čak 37 šuteva, a sa druge strane blistao je fantastični Ja Morant sa 26 poena, osam asistencija i pet skokova.