Tko je čovjek s najnevjerojatnijim NBA rekordom?

NBA 13. sij 202012:01 > 12:04
Matthew Stockman/Getty Images

Statističari NBA lige nude nam zaista svakojake i raznovrsne informacije svojih igrača, ipak jedan od njih odskače od ostatka.

Ronald Cortes / Stringer

Postoji velik broj rekorda koji su posebno istaknuti u NBA povijesti poput najboljeg strijelca, skakača, asistenta. No, postoji i jedna kategorija o kojoj se ne razgovara previše, a zapravo postavlja jedan pravi raritet.

Znate li tko je igrač koji je ostvario pozitivan omjer sa svakom od 30 momčadi u najjačoj svjetskoj ligi?

Tony Parker. Veliki francuski košarkaš koji je osvojio četiri titule sa San Antonio Spursima ostvario je pobjednički skor s baš svakom momčadi lige. Taj rekord je postavio prošle sezone, svoje 17. u ligi i jedine koju nije proveo u Spursima. Pogađate, upravo je San Antonio bio jedina ekipa s kojom nije niti mogao imati pozitivan omjer kad je tamo i nastupao. No, prelaskom u Charlotte i to se promijenilo. Hornetsi su lani slavili u jedinoj utakmici sa Spursima time osiguravši Parkeru zaista rijedak rekord.

Inače, i još neke od legendi Spursa imaju pozitivan omjer sa svakom momčadi osim s vlastitom. Čitavu karijeru u San Antoniju proveli su David Robinson, Tim Duncan i Manu Ginobili.

statistics

Ipak, Parkeru bi se na vrhu uskoro mogao pridružiti još jedan igrač, također bivši član Spursa, lani prvak s Toronto Raptorsima, a trenutno član Los Angeles Lakersa. Riječ je o Dannyju Greenu. Bek Lakersa trenutno ima pozitivan omjer s 29 momčadi, a jedini ‘uljez’ je Milwaukee. S Bucksima je na skoru 9-9. Priliku da ostvari desetu pobjedu i time se pridruži Parkeru dobit će sedmog ožujka kada će idući put zaigrati protiv najbolje ekipe Istočne konferencije.

Parker se prošlog ljeta umirovio kao višestruki prvak, MVP finala 2007. godine i šestorostruki izbor za All Star utakmicu. Spursi su umirovili njegov dres s brojem devet.