Bojan začarao Wizardse, povratak Irvinga

NBA 13. sij 20207:59 > 8:00
Alex Goodlett / Stringer

Bojan Bogdanović bio je najbolji strijelac utakmice u pobjedi Jazza u glavnom američkom gradu.

Najbolji hrvatski igrač ponovno je odigrao sjajno, a Utah je nastavila veliku pobjedničku seriju. Bogdanović je ubacio 31 poen dodavši po tri skoka i asistencije, čitava startna petorka Jazza bila je u dvoznamenkastom, no još jednom je rezervni igrač, Jordan Clarkson bio taj koji je pogodio važne poene. Donedavni član Cleveland Cavsa završio je s 23 poena.

Utah je nadoknadila minus od petnaest razlike iz treće četvrtine, a drugo su poluvrijeme dobili s 22 razlike. Ovo je bila deveta uzastopna pobjeda Jazza i 14. u posljednjih 15 utakmica čime su stigli do diobe druge pozicije na Zapadu s omjerom 27-12. Bradley Beal predvodio je Wizardse s 25 koševa.

Phoenix Sunsi slavili su protiv Charlotte Hornetsa, no Dario Šarić ponovno je odigrao slabu utakmicu iako je drugi put zaredom bio u startnoj petorci. Šibenčanin je na parketu proveo 23 minute upisavši tek pet poena uz šest skokova. Dario u posljednjih deset utakmica prosječno ubacuje svega pet poena uz šut za tricu od 24 posto. Sunsi su slavili na krilima Kellyja Oubrea s 25 poena i 15 skokova. Dwayne Bacon na drugoj je strani ubacio 24 poena, a dva manje Devonte Graham.

Nakon dva mjeseca izvan terena zbog problema s ramenom, vratio se Kyrie Irving, a Brooklyn Netsi upisali su laku pobjedu nad oslabljenim Atlanta Hawksima koji su nastupili bez Traea Younga. Irving nikad nije bolje šutirao, ubacio je deset od jedanaest pokušaja prema košu za ukupno 21 poen, a na parketu je proveo samo dvadeset minuta.

San Antonio Spursi na impresivan su način slavili u Torontu kod aktualnih prvaka kojima se nakon dva i pol tjedna vratio Pascal Siakam. Raptorsi su vodili 18 razlike u jednom trenutku, no uporni Spursi vratili su se u utakmicu uz 25 poena bivše zvijezde kanadske momčadi, DeMara DeRozana. Toronto se vratio na 105:104, a četiri sekunde prije kraja LaMarcus Aldridge promašio je oba slobodna bacanja omogućivši domaćoj momčadi šansu za pobjedu. Međutim, Siakam je promašio. Serge Ibaka je s 21 poenom i 14 skokova predvodio Raptorse.

U derbiju Zapada, Denver je nadigrao LA Clipperse i to dan nakon što su poraženi od slabih Cavsa. Nikola Jokić je s 20 koševa i 15 skokova predvodio Nuggetse, dok je Kawhi Leonard s 30 poena bio najefikasniji kod Clippersa. Lou Williams s 26 i Montrezl Harrell s 25 poena također su bili vrlo dobri, no Denver je imao na koncu više raspoloženih igrača kada je najviše trebalo. Ivica Zubac je kod Clippsa upisao šest poena i devet skokova u 18 minuta igre.