Hoće li Knicksi napokon dobiti svoju zvijezdu?

NBA 12. sij 202015:25 > 15:26
Andy Lyons / Staff

Pistonsi i Knicksi nalaze se usred pregovora oko velike razmjene igrača.

Mnogobrojni NBA mediji objavili su informaciju kako su započeli pregovori između Detroit Pistonsa i New York Knicksa oko razmjene više igrača.

Prema istim navodima, Pistonsi su bili ti koji su kontaktirali momčad iz New Yorka. Radi se o Andreu Drummondu koji bi zajedno s još jednim igračem prešao u redove Knicksa dok bi u suprotnom smjeru putovali Julius Randle i Frank Ntilikina.

Sada je već prilično jasno kako Pistonsi imaju svaku namjeru riješiti se svog najkorisnijeg igrača, Drummonda koji će ovog ljeta imati priliku godinu dana ranije raskinuti ugovor. Ove će sezone zaraditi 27 milijuna dolara, no Pistonsi su svjesni kako ne žele plaćati svog prvog centra novac do maksimalne vrijednosti, pogotovo jer su trenutno šesti u ligi kad je riječ o potrošnji na plaće. Omjer 14-26 ne opravdava investiciju.

S druge strane, Knicksi panično traže igrača koji ima All Star status, a u tu kategoriju svakako pripada Drummond koji nije toliko moćan strijelac, ali je zato jedan od najboljih defanzivaca lige te vrhunski skakač koji po utakmici dohvati čak 16 lopti, najviše u ligi. New York, pak, iako su zadovoljni učinkom Randlea, ne bi imali ništa protiv riješiti se njegovih usluga, potpisali su ga prošlog ljeta na trogodišnji ugovor vrijedan 55 milijuna dolara. Frank Ntilikina, pak, je igrač kojeg su Knicksi u nekoliko navrata pokušali transferirati.

Pistonsi su vrlo aktivni u pregovorima s nizom klubova, pojavila se informacija o interesu Philadelphia Sixersa za Lukea Kennarda i Lanstona Gallowayja. U Detroitu polako dižu ruke od sezone iako još uvijek imaju šansu plasirati se u doigravanje. No, ozljeda Blakea Griffina zbog koje vjerojatno više neće igrati ove sezone znatno je promijenila planove kluba.