Hardenova noć za zaborav, OKC pokvario Russov povratak

NBA 10. sij 20209:27 > 9:35
Bob Levey/Getty Images

Oklahoma City Thunder pobijedio je Houston Rocketse 113:92 na povratku Russela Westbrooka u dvoranu u kojoj je proveo većinu svoje karijere

Houston je gostovao u Oklahomi i bio je to povratak Russella Westbrooka u staro gnijezdo, baš kao i Hardena, kojeg su doduše navijači OKC-a i zaboravili jer je davno bio član njihovog tima i nije ni približno napravio ono što je proteklih godina Westbrook.

Westbrooku je godio povratak kući, pa je ubacio 34 poena, ali je Houston izgubio sa 113:92.

Gallinari je sa 23 poena i 11 skokova vodio OKC do pobjede, Gilgeous-Alexander je dodao 20 poena, a Chris Paul protiv svog bivšeg kluba je ubacio 18 poena.

James Harden je imao najgoru partiju ove sezone i ubacio je svega 17 poena uz tri skoka i tri asistencije. Imao je skromnih 5 od 17 u šutu iz igre.

Utakmicu sezone je pak odigrao Thristan Thompson koji je u pobjedi Cavsa u Detroitu (115:112 nakon produžetka) ubacio 35 poena uz 14 skokova, dok je Drummond na drugoj strani ubacio 28 uz 23 skoka, a Derrick Rose je dodao 27 poena uz sedam skokova. Naš Ante Žižić je za sedam minuta igre ubacio dva poena uz jedan skok i jednu asistenciju.

Philadelphia je pobijedila Boston u derbiju Istoka sa 109:97 uz 29 poena Richardsona, Walker je ubacio 26 kod Bostona, a Smart 24.

U Minnesoti su Timberwolvesi sa 116:101 pobijedili Portland. Wiggins je bio najbolji sa 23 poena i osam asistencija, dok je kod gostiju Lillard ubacio 20 poena uz osam asistencija. Naš Mario Hezonja dobro je iskoristio malu minutažu. Za svega 10 minuta na terenu, Mario je ubacio pet poena, imao četiri skoka i dvije asistencije.