Nevjerojatan nastup Bogdanovića u novoj pobjedi Jazza

NBA 7. sij 20208:18 > 8:20

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović imao je odličnu večer u NBA ligi, on je sa 35 koševa (šut za dva 8-12, trica 3-9, slobodna bacanja 10-10) za 33:16 minuta provedenih u igri bio prvi strijelac Utah Jazza u 128-126 gostujućoj pobjedi protiv New Orleans Pelicansa.

Photo by Alex Goodlett/Getty Images

To je četvrti najbolji poenterski učinak Bogdanovića u NBA karijeri. Rekord je zabilježio 15. ožujka 2016. godine nastupajući za Brooklyn kada je ubacio 44 koša Philadelphiji. Drugi najbolji učinak ostvario je 28. veljače prošle godine, za Indianu je ubacio 37 poena protiv Minnesote, a ni mjesec dana kasnije (24.3.) ubacio je jednako kao noćas (35), ali za samo 25 minuta na terenu. Učinio je to tada protiv Denvera.

Utah je u New Orleansu stigao do šeste uzastopne pobjede, a 11. u posljednjih 12 nastupa. U neizvjesnoj završnici goste je u vodstvo 128-126 doveo Donovan Mitchell 1:12 minuta prije kraja, a potom više niti jedan sastav nije uspio poentirati. Posljednju priliku za domaće imao je Brandon Ingram, ali njegovo polaganje za produžetak spriječio je Rudy Gobert.

Uz Bogdanovića u sastavu Jazza istaknuli su se još i Joe Ingles sa 22 poena te Rudy Gobert sa 19 skokova, dok e Brandon Ingram ubacio 35 za Pelicanse.

Sjajnu večer imali su i srpski te slovenski igrači u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu. Nikola Jokić je u 123-115 gostujućoj pobjedi Denver Nuggetsa protiv Atlanta Hawksa postavio novi rekord karijere sa 47 ubačaja, dok je Luka Dončić u 118-110 domaćem uspjehu Dallas Mavericksa protiv Chicago Bullsa ostvario “triple-double” učinak sa 38 koševa, 11 skokova i 10 asistencija.

San Antonio Spursi uspjeli su na svom parketu svladati vodeći sastav lige Milwaukee Buckse sa 126-104 nanijevši im tek sedmi poraz u sezoni. DeMar DeRozan sa 25 pogodaka predvodio je Spurse, dok je Giannis Antetokounmpo sa 24 poena i 12 skokova bio prvo ime Bucksa. Luka Šamanić nije nastupio za domaće, kao ni Dragan Bender za goste.