Bogdanovć solidan za Utah, Šarić razočarao

NBA 31. pro 20197:42 > 7:57
Getty Images

Sinoć na NBA parketimau rosterima svojih momčadi bila su petorica hrvatskih košarkaša, ali na kraju je samo Bojan Bogdanović ostavio veći trag

Košarkaši Utah Jazza ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u NBA ligi svladavši na svom parketu Detroit Pistonse sa 104-81 uz još jednu dobru igru hrvatskog reprezentativca Bojana Bogdanovića koji je za 34:48 minuta provedenih u igri postigao 17 koševa (šut za dva 5-11, trica 1-4, slobodna bacanja 4-5) uz četiri skoka, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu.

Utah je do pobjede stigla prvenstveno odličnom igrom u drugom poluvremenu koje je dobila sa 65-41 i tako nadoknadila minimalni 39-40 zaostatak nakon prve dvije četvrtine.

Kao što to i rezultat s poluvremena pokazuje, prvo je poluvrijeme proteklo u izrazito neefikasnoj igri u koju se uklopio i Bogdanović. On je za to vrijeme pogodio samo jedan od šest šutova iz igre, no dodao je četiri poena iz slobodnih bacanja. Ipak, u nastavku se i njemu i ostalim domaćim igračima ‘otvorilo’ te su stigli do uvjerljive pobjede.

Donovan Mitchell je sa 23 ubačaja predvodio Jazz, novopridošli Jordan Clarkson je s klupe dodao 20, dok je Rudy Gobert uz 13 poena imao i 19 skokova. Kod Pistonsa je Derrick Rose ubacio 20, dok je Andre Drummond uz 15 koševa imao i 13 skokova.

Dario Šarić odigrao je skromnu partiju u 122-116 gostujućoj pobjedi Phoenix Sunsa kod Portland Trail Blazersa. On je za 16:52 minute provedene u igri ubacio tek dva poena (šut za dva 1-3, trica 0-2, slobodna bacanja 0-1) uz dva skoka. Mario Hezonja, pak, nije ulazio u igru za Blazerse. Najbolji kod Sunsa bio je Devin Booker sa 33 ubačaja, Kelly Oubre je dodao 29, dok su kod Blazersa najefikasniji bili Damian Lillard sa 33 i CJ McCollum sa 25 poena.

Milwaukee Bucksi postali su prva momčad sa 30 pobjeda ove sezone, a do tog učinka su stigli za samo 35 susreta svladavši kao gosti Chicago Bullse sa 123-102. Khris Middleton sa 25 i Giannis Antetokounmpo sa 23 pogotka i 10 skokova bili su najbolji kod Bucksa za koje ponovno nije zaigrao Dragan Bender, dok je Zach LaVine postigao 19 koševa za Bullse.