U hercegovačkom okršaju Bogdanović bolji od Zupca

NBA 29. pro 20199:04 > 9:12
Getty Images

Jazzeri su iznenadili Clipperse u Los Angelesu, a odličan učinak su ostvarili Bojan Bogdanović i Ivica Zubac

Bojan Bogdanović je u hervegovačkom okršaju slavio protiv Ivice Zupca, u sinoćnjem dvoboju Utah je iznenadio potencijalne kandidate za naslov Los Angeles Clipperse 120:107, i to na njihovom parketu.

Babo je u igri proveo 34 minute, a za to vrijeme je ostvario učinak od 17 poena, pet skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte, dok je s druge strane Zubac za nešto više od 27 minuta na parketu zabio 15 poena i skupio čak 12 asistencija, i time odigrao jednu od najboljih rola u Clippersima ove sezone.

Kod Clippersa su loše partije pružili glavne zvijezde Paul George i Kawhi Leonard koji su zabili 20, odnosno 19 poena, ali uz loš šut iz igre.

Jazzere je do pobjede vodio Donovan Mitchell koji je ubacio 30 poena, devet asistencija i sedam skokova. Momčad iz Salt Lake Cityja u odličnoj je formi u zadnje vrijeme, u zadnjih osam utakmica upisali su sedam pobjeda, a jedini poraz pretrpili su od Miamija na Badnjak.

I dok su Zubac i Bogdanović odigrali značajne role, Dario Šarić je pružio najlošiju utakmicu sezone u dresu Phoenixa, koji je u gostima dobio Sacramento sa 112-110. Šarić je bio u početnoj petorci te je za 21 minutu ostvario samo 2 skoka i 2 asistencije, bez postignutog koša (šut 0-7).

Ante Žižić nije igrao za Cleveland, koji je dobio Minnesotu 94-88, kao niti Dragan Bender za Milwaukee u pobjedi 111-100 protiv Orlanda.