Bojan torpedirao Magic, Zublocka nadigrao Šarića

NBA 18. pro 20197:39 > 7:42
Alex Goodlett / Stringer

Protekle NBA noći na parketima su se našla trojica hrvatskih igrača, a Los Angeles Lakersi zaključili su svoju sjajnu seriju gostujućih pobjeda.

Utah je nekako uspjela iščupati pobjedu protiv čvrstog Orlanda ponajviše zahvaljujući dvojcu Bojan Bogdanović-Donovan Mitchell. Jazz je održavao prednost od 17 razlike (82:65), međutim vodstvo su uprskali igrači s klupe, gosti s Floride serijom 32-8 preokrenuli su rezultat.

Ipak, u ključnoj fazi dvoboja ‘aktivirali’ su se Bogdanović (devet poena) i Mitchell (osam) koji su pokrenuli i zaključili niz od 19-5 kojim je osigurana 16. pobjeda sezone. Hrvatski reprezentativac još je jednom briljirao s 30 poena (šest trica) koliko je zabio i Donovan, vrlo dobru partiju pružio je i Joe Ingles sa 16 koševa i 12 skokova. Jazz ima veliki problem s klupom i uprava kluba nešto će po tom pitanju morati učiniti prije isteka prijelaznog roka. Orlando je predvodio DJ Augustin s 22 poena.

U Staples Centru sastala su se dvojica hrvatskih reprezentativaca, Ivica Zubac s jedne strane bio je bolji od Darija Šarića s druge. Clippersi su odigrali prvu domaću utakmicu u dva tjedna, a Sunsi su dočekali povratak Deandre Aytona koji je odradio suspenziju od 25 utakmica zbog konzumiranja sredstva koje služi u maskiranju dopinga. Ayton je završio s 18 koševa i 12 skokova. Clippersi su lakoćom osigurali pobjedu nakon što su Kawhi Leonard (20 poena) i Paul George (24 poena) povisili prednost momčadi u trećoj četvrtini na 19 razlike. Ivica Zubac ubacio je 12 koševa uz četiri skoka, a Dario Šarić je na strani poraženih ubacio osam poena pridodavši šest skokova. Sunsi su nastupili bez svog najboljeg igrača Devina Bookera koji je ozlijeđen.

Indiana Pacersi prekinuli su najduži ovosezonski gostujući niz pobjeda, onaj Los Angeles Lakersa koji je pristao na brojci 14. Lakersima su nedostajale samo dvije gostujuće pobjede kako bi izjednačili vlastiti rekord iz sezone 1971/72. Ipak, gosti su naišli na izvrsnog protivnika, Indiana ove sezone igra vrhunsku košarku unatoč tome što se još uvijek nije košarci vratio Victor Oladipo. Junak pobjede bio je Malcolm Brogdon koji je poentirao u ključnom trenutku, a pobjedu je ‘zakapario’ Domantas Sabonis s linije slobodnih bacanja nakon što je LeBron James promašio tricu dvanaest sekundi prije isteka vremena koja bi osigurala prednost Lakersima. Momčad iz Los Angelesa igrala je bez Anthonyja Davisa koji je ozlijedio gležanj u prethodnoj utakmici. James je bio najbolji s 20 poena te po devet skokova i asistencija, odličnu utakmicu odigrao je Dwight Howard s također 20 koševa, no uz savršenih 10-10 iz igre. Sabonis je s 26 poena i deset skokova predvodio Pacerse koji su trenutno na omjeru 19-9.

U preostalim utakmicama večeri, Brooklyn Netsi nanijeli su 13. uzastopni poraz New Orleans Pelicansima koji bi uskoro mogli dočekati povratak Ziona Williamsona. Prvi pick ovogodišnjeg drafta prije početka sezone ozlijedio je koljeno i još uvijek svijet čeka na njegov profesionalni debi. U međuvremenu, njegova momčad nikako da pobijedi, pod velikim pritiskom je trener Alvin Gentry, a sve se više spominje kako bi klub uskoro mogao i odraditi pokoji trade, Jrue Holiday najveći je kandidat za odlazak. Spencer Dinwiddie s 31 poenom i Joe Harris s 24 predvodili su Netse.

Charlotte je uz najbolju utakmicu sezone Malika Monka (23 poena) svladao Sacramento dok su Knicksi neočekivano pregazili sve lošije Atlanta Hawkse. RJ Barrett je ubacio 27 poena dok je Trae Young predvodio Hawkse s 42.

Rezultati:
Charlotte-Sacramento 110:102