Naši prosječni sinoć na parketima NBA-a

NBA 12. pro 20198:22 > 8:28
Photo by Alex Goodlett/Getty Images

Bojan Bogdanovi ć upisao je najbolje izdanjeod Hrvata sinoć na košarkaškim parketima diljem Sjeverne Amerike

Sinoć je odigran još jedan niz utakmica u NBA ligi, a najzanimljiviji dvoboj svakako je igran u Torontu gdje je aktualni prvak dočekao igrača koji ih je prema nasovu i odveo. Raptorsi su igrali protiv Kawhja Leonarda i njegovih Clippersa, a na kraju je slavio Leonard.

Ezra Shaw, Getty Images

Bila je to izjednačena utakmica na samom početku i prva četvrtina je završila s plus pet za domaćine. Međutim, prijelomna je bila druga faza igra u kojoj su gosti iz Los Angelesa zabili 37 poena, ostavivši Toronto na samo 14 postignutih. Tu stečenu prednost rutinski su održavali do kraja.

Najefikasniji igrač u pobjedničkim redovima bio je baš Kawhi. Zabio je Leonard 23 poena uz pet skokova i šest asistencija. Ivica Zubac je najbolji skakač u gostujućim redovima s osam, a pridodao je i sedam poena te dva bloka i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.Kod domaćina najbolji je bio Pascal Siakam, ujedno i najefikasniji igrač utakmice s 24 ubačena poena.

Darryl Oumi/Getty Images

Uzrok poraza Toronta svakako leži i u očajnom izdanju Kylea Lowryja koji je ubacio samo šest poena uz šut iz igre 1/8, od čea 0/7 za tri.

Utah Jazz slavio je na gostovanju kod Minnesote sa 127:116. U dosta tijesnoj utakmici s puno koševa, na kraju je presudila treća četvrtina u kojoj se Utah uspio odlijepiti na više od tri razlike s koliko su završavale ostale tri četvrtine.Naime, momčad Bojana Bogdanovića treću je dobila s plus 14. Bilo je 38:24, nakon čega se u zadnjih 12 minuta Minnesota ipak nije upjela vratiti.

Briljirao je Donovan Mitchell u redovima pobjednika s 30 poena uz šut 13/20, dok je kod poraženih domaćina najefikasniji bio Jeff Teague s 32 poena uz šut 11/16.

Treba izdvojiti Bogdanovićev učinak koji je u pobjedi Utaha sudjelovao sa 14 poena te po tri skoka i asistencije.

Nic Antaya/Getty Images

Phoenix Darija Šarića poražen je kući od Memphisa sa 115:108, a Šarić nije blistao. Pospremio je sedam poena uz pet skokova i asistencija uz šut 1/3 i 1/5 za tricu.

NBA

Valja izdvojiti i da je Golden State još jednom poražen i to kući od očajnih Knicksa u produžetku 124:122. Tako je New York stigao o pete pobjede uz 20 poraza, dok je GSW katastrofalan ulaz u sezonu još malo pogoršao, pa su sad na omjeru 5:21