NBA 9. pro 20197:43 > 7:46
Katharine Lotze / Staff

Los Angeles Lakersi nastavljaju dominirati Zapadnom konferencijom dok je Dallas naišao na neočekivanu prepreku.

Anthony Davis i LeBron James, unatoč tome što prvi put u karijeri igraju u istoj momčadi djeluju kao da su zajedno deset godina. Kemija dvojice superzvijezda je očita, a posebno se to odnosi na Davisa koji maksimalno koristi igranje uz jednog od najboljih igrača svih vremena.

Lakersi su svladali Minnesotu, a Davis je četvrti put u karijeri dosegao brojku od 50 poena i to uz izvrstan šut (20-29). James je, s druge strane, pridodao 32 poena uz 13 asistencija što je sjajna statistika obzirom da je još u prvom poluvremenu zaradio čak četiri osobne pogreške. Town i Wiggins ubacili su po 19 koševa za Wolvese. Lakersi su s omjerom 21-3 trenutno najbolja momčad lige.

Dallas Mavsi odigrali su očajno prvo poluvrijeme protiv Sacramenta i to pred svojim navijačima. Kingsi su na veliki odmor otišli s 20 poena viška. Međutim, drugi dio utakmice ponudio je daleko bolju sliku Mavsa koju su u dvoboj krenuli usred pobjedničkog niza od pet utakmica. Luka Dončić je ponajviše zaslužan što je Dallas zamalo izjednačio, međutim na koncu je 20-godišnja slovenska zvijezda promašio šut za produžetak osam sekundi prije kraja. Dončić je završio s 27 koševa, osam dodavanja i sedam skokova, a najbolji strijelac Mavsa bio je Tim Hardaway s 29 poena. Nemanja Bjelica predvodio je Kingse s 30 poena, Buddy Hield ubacio je 26.

Od hrvatskih igrača protekle noći zaigrali su Ivica Zubac i Mario Hezonja. Centar Clippersa ubacio je sedam poena uz pet skokova, njegova momčad slavila je na gostovanju kod Washington Wizardsa, najbolji je bio Kawhi Leonard s 34 poena i 11 skokova. Mario Hezonja i njegovi Blazersi poraženi su pred svojim navijačima, bolji je bio OKC. Dubrovčanin je igrao samo osam minuta, upisao je dva poena uz četiri skoka. Schröder i Gilgeous-Alexander ubacili su po 21 poen za Thunder, jedan manje pridodao je Chris Paul. Damian Lillard s 26 koševa predvodio je Blazerse za koje je Carmelo Anthony ubacio tek devet poena uz šut 4-18.

Aktualni prvaci Toronto Raptorsi iza sebe su ostavili prvi turbulentan tjedan koji su završili s tri povezana poraza. Novi je uslijedio na gostovanju u Philadelphiji gdje je Tobias Harris ubacio 26 koševa. Interesantno, prošlog mjeseca Joel Embiid odigrao je najgoru utakmicu karijere u porazu od Raptorsa kada nije postigao niti poena, a i sada nije bio dobar, Marc Gasol ga je ponovno izvrsno zatvorio limitiravši ga na tek deset poena uz šut 3-7. Ipak, Sixersi su uspjeli izvući pobjedu. Prvake je predvodio Kyle Lowry s 26 poena.