Prva žena na mjestu glavnog trenera u NBA?

NBA 8. pro 201910:20 > 10:30
Christian Petersen Getty Images Sport

Presedani se događaju u raznim sportovima, a jedan od najvećih bi mogao biti taj kako bi Becky Hammon mogla postati prva žena u povijesti NBA lige koja je vodila neki klub

New York Knicksi katastrofalno su počeli i ovu sezonu, samo četiri pobjede i 19 poraza je kap koja je prelila čašu za klub koji je nekada bio simbol u NBA.

Prvi koji je naplatio loše igre je sad već bivši trener David Fizdale, a klub iz Velike Jabuke bi se mogao odlučio na povijesni potez koji još nije zabilježen u NBA ligi.

Naime, New York Knicksi bi mogli postati prvi klub u povijesti koji će za trenera imati ljepši spol.

Riječ je o Becky Hammon, jednoj od najboljih košarkašica svih vremena, koja je svojevremeno od 2014. pomoćnica Greggu Popovichu na klupi San Antonio Spursa.

Hammon je poznata na glasu već od ranije kako bi mogla postati prva žena koja će voditi neki NBA klub, a za Knickse je zainteresirana samo ako joj se ponudi ugovor na duže vrijeme.