Čudesni Dončić nastavio nizati rekord za rekordom!

NBA 4. pro 20198:17 > 8:21
Patrick Smith/Getty Images

Luka je postigao 33 koša, a uz to je uzeo nevjerojatnih 18 skokova, što mu je bio osobni rekord u ligi. No u još pokojoj rubrici sustigao je Kralja Jamesa

Čudesni Luka Dončić nastavio je nizati nove rekorde u sinoćnjoj pobjedi Dallas Mavericksa kod New Orleans Pelicansa 118:97.

Luka je postigao 33 koša, a uz to je uzeo nevjerojatnih 18 skokova, što mu je bio osobni rekord u ligi. Za navedene brojke bilo mu je potrebno tek nešto više od 28 minuta provedenih u igri. Za manje od tri četvrtine ubacio je 33 koša uz šut igre 9/18, dok je trice gađao 5/12, a slobodna bacanja 10/13.

Time što je bio najbolji igrač osme pobjede Dallasa u posljednjih devet utakmica Dončić se još jednom upisao u NBA povijest. Naime, sa spomenuta 33 koša došao je do njih ukupno 600 u najjačoj ligi svijeta. Prije njega jedini igrač mlađi od 21 godine kojem je to uspjelo bio je jedino LeBron James.

No, Slovenac je u još jednoj stvari sustigao Kralja. Postigavši 33 koša Dončić je sinoć stigao do prosjeka od 30,7 koševa po utakmici. Time je izjednačio NBA rekord koji je držao James kada je u pitanju efikasnost nakon prvih 20 utakmica sezone za jednog igrača do 20 godina. Jamesu je to pošlo za rukom u sezoni 2005/06.

Osim što je postao tek drugi član mladog “kluba 600”, Dončić je učinkom protiv Pelicansa postao i tek drugi igrač u NBA povijesti mlađi od 21 godine nakon Johna Drewa koji je na utakmici imao 33 koša, 18 koševa i pet asistencija.