Nezaustavljivi Harden iz noći u noć ruši nove rekorde

NBA 1. pro 20198:21 > 8:28
Streeter Lecka ,Getty Images Sport

Prošle noći su u NBA ligi odigrana četiri susreta

Harden je sa 60 poena vodio Houston Rocketse do uvjerljivog trijumfa nad Atlanta Hawksima. Bilo je 158:111. Zvijezdi momčadi iz Teksasa je to najbolji učinak sezone nakon kojeg se priključio Kobea Bryantu i Klayu Thompsonu kao jedini košarkaš koji je postigao 60 poena za tri četvrtine.

Bila mu je ovo četvrta utakmica u karijeri da je postigao 60 ili više koševa. Trenutno je na prosjeku od nevjerojatnih 39 poena u sezoni.

Inače, domaći su već nakon prvih 12 minuta bili na +17 te su tako nagovijestili težak poraz Hawska, deseti i u nizu. Treću četvrtinu Rocketsi su dobili sa čak 25 poena razlike (46:21). Konačan rezultat glasio je 158:111, a najbolji u poraženom timu sa 37 poena je bio Trae Young.

Do uvjerljivog trijumfa stigli su i Milwaukee Bucksi koji su pobijedili Charlotte Hornetse 137:96 uz veoma dobru partiju Antetokounmpoa koji je susret završio sa 26 poena. Najefikasniji kod Hawksa sa 24 poena je bio Graham.

Do trećeg trijumfa u nizu stigli su i Philadelphia 76ers. Oni su na domaćem parketu pobijedili Indiana Pacerese 119:116. Utakmica je kao što i rezultat pokazuje bila veoma izjednačen i odlučena je u posljednjim sekundama. 76erse je do trijumfa sa 32 poena i 11 skokova vodio Joel Embiid.

Veliku pobjedu na svom terenu upisali su i Sacramento Kingsi.  Oni su nakon produžetaka pobijedili Denver Nuggetse sa 100:97. Najbolji strijelac utakmice bio je Harrison Barnes sa 30 poena.