Dončić je morao završiti u Sunsima, ali….

NBA 30. stu 201923:45 > 23:49
Ronald Martinez/Getty Images

Luka Dončić iza sebe je ostavio senzacionalan mjesec na NBA parketima, a dok ih je pobjeđivao, navijači Phoenixa razmišljali su 'što bi bilo kad bi bilo'....

Tom Pennington / Staff

Phoenix Sunsi držali su prvi pick drafta u ljeto 2018. godine, tadašnji novoizabrani trener Igor Kokoškov savjetovao je čelnike kluba da se odabere Luku Dončića. Međutim, prste je umiješao vlasnik kluba Robert Sarver.

Kako je saznao novinar ESPN-a Marc Stein, plan Sunsa za prošlo ljeto bio je iskoristiti prvi pick na Dončiću, a zatim popuniti centarsku poziciju Clintom Capelom koji je u međuvremenu produžio ugovor u Houstonu. Ipak, Robert Sarver je odlučio kako klubu treba Deandre Ayton, centar s obližnjeg Sveučilišta Arizona, a koji trenutno ne igra nakon što je suspendiran od strane lige na čak 25 utakmica zbog konzumiranja tvari koja se koristi u maskiranju tragova dopinga.

Dok Ayton utakmice svog kluba gleda sa strane, Luka Dončić dominira. Sunsima je utrpao 42 poena uz 11 dodavanja i devet skokova, a Mavsi su ostvarili šestu pobjedu u posljednjih sedam utakmica. Istovremeno, 20-godišnji Slovenac postao je tek treći igrač u povijesti NBA lige koji je kroz jedan čitavi mjesec držao triple-double prosjek s 30 poena po utakmici. Nalazi se u društvu Oscara Robertsona i Russella Westbrooka.