Danas im se smiju, a sutra će plakati

NBA 25. stu 201913:53 > 13:55
Justin Sullivan / Staff

Golden State Warriorsi najgora su momčad NBA lige.

Ezra Shaw, Getty Images Sport

Još ćemo jednom ponoviti, Golden State Warriorsi NAJGORA su momčad lige! Zvuči zaista nevjerojatno.

Nakon što je Kevin Durant napustio Warriorse i preselio u Netse te ozljedom Klayja Thompsona bilo je jasno kako će ovo biti teška sezona za Golden State. Međutim, momčad je svejedno na rosteru ostavila neka renomirana imena poput Stepha Curryja, Draymonda Greena te novopridošlog D’Angela Rusella.

Ipak, nakon mjesec dana sezone Warriorsi su na omjeru 3-14, a momčad konstantno vodi borbu s ozljedama. Thompsona nećemo gledati ove sezone, Curry je out do veljače, a Green i Russell konstantno prolaze kroz probleme s manjim povredama. Steve Kerr, stoga, mora računati na neke igrače koji u većini NBA klubova teško da bi uopće upali na glavni roster.

Jasno, nakon pet godina dominacije i mržnje ostatka lige, došlo je vrijeme za likovanje. Teško da ćete pronaći osobu unutar lige, a možemo reći i kod NBA fanova, koji će plakati nad sudbinom Warriorsa koji su godinama iziskivali najgore osjećaje kod dobrog dijela pratitelja najjače svjetske lige. Warriorsi, pak, mirno prihvaćaju sudbinu iako se porazi gomilaju.

‘Ponosan sam kako se ova momčad bori, nismo u najboljem sastavu, no napredujemo iz dana u dan’, kazao je trener Steve Kerr.

Iza kulisa, jedan od najboljih generalnih menadžera lige, Bob Myers kuje novi plan koji bi ponovno mogao poremetiti planove ostatku lige. Iako to neće javno potvrditi, u kuloarima se naveliko čuje kako su Warriorsi već donijeli odluku – ‘tankirati’ ostatak sezone!

A ako ćemo biti iskreni, zašto i ne bi? Ovaj sastav nije dovoljno dobar kako bi se izborio za doigravanje, pogotovo bez Curryja, a ostatak lige je itekako napredovao. Myers je stoga, uz odobrenje vlasnika franšize odlučio prihvatiti sudbinu i ganjati prvi pick na draftu iduće godine. Naravno, obzirom na nova pravila koja su implementirana krajem prošle sezone, najgori omjer u ligi neće garantirati i prvi pick na draftu, no osigurat će Warriorsima u najmanju ruku izbor u top pet.

Istovremeno, sve je jasnije kakav je genijalan potez izveo Myers kada je pri odlasku Duranta u Netse preuzeo oko 110 milijuna dolara težak ugovor D’Angela Russella kako bi klubu osigurao mogućnost jednog budućeg tradea u kojem bi ganjali igrača koji im je potrebniji.

Dakle, plan je ‘jednostavan’, biti među najgorim momčadima lige ove sezone, pričekati rekuperaciju najboljih igrača, zaraditi visoki pick na draftu i u konačnici ‘trejdati’ Russella. Zvuči jednostavno, zar ne?

Liga će se danas i sutra smijati Warriorsima, no za godinu dana mogli bi ponovno plakati.