Šarić i Hezonja upisali poraze sa svojim momčadima

NBA 22. stu 20198:20 > 8:26
Getty Images

U noći s četvrtka na petak u NBA ligi su odigrane samo dvije utakmice, a u obje su poraze sa svojim momčadima upisali hrvatski košarkaši Šarić i Hezonja

Čak 258 koševa postignuto je u ludoj utakmici između Milwaukee Bucksa i Portland Trail Blazersa u Fisev Forumu u Wisconsinu.

Domaćin je 12. pobjedom sezone ponovno preuzeo vrh Istočne konferencije, a predvodio ih je tko drugi nego Giannis Antetoukoumpo i to novim triple-doubleom. ‘The Greak Freak’ je upisao 24 koša, čak 19 skokova i 15 asistencija i bio je uvjerljivo najbolji igrač svoje momčadi. Uzevši u obzir sve tri navedene rubrike, toliko visoke brojke prije njega su upisali samo Wilt Chamberlain, Oscar Robertson i Larry Bird. Bucksi su nakon poluvremena utrpali već 72 koša, a Blazersi su ostali na 58 i pokazalo se da taj deficit neće moći nadoknaditi.

Sjajan u redovima domaćina bio je i Eric Bledsoe koji je zabio 30 koševa uz 6 asistencija. Portland je vukao CJ McCollum s 37 koševa i 10 asistencija, a vrlo dobru partiju pružilo je i novo pojačanje momčadi iz Portlanda, bivši superstar lige Carmelo Anthony, koji je zabio 18 koševa uz 40 % uspješnosti šuta (6/15).

Mario Hezonja na terenu je proveo 10 minuta, ali ni jednom nije pokušao pogoditi suparnički koš, a upisao je tek jedan skok. Bio je to treći uzastopni poraz Blazersa koji se nalaze na 14. mjestu Zapada s omjerom 5:11.

Dario Šarić upisao je 5 koševa i isto toliko skokova u trećem uzastopnom porazu Phoenixa. Sunsi su na domaćem terenu gusto poraženi od New Orleans Pelicansa (121:124), a goste su predvodili Brandon Ingram s 28 i J.J. Reddick s 26 koševa, uz sjajan učinak s linije za tri poena (5/8).

Najbolji u domaćem sastavu bio je Kelly Oubre Jr. s 25 koševa. Pelicansi su na 10. poziciji Zapada s šest pobjeda i devet poraza, a Phoenix je na posljednjem mjestu koje vodi doigravanje sa sedam pobjeda i isto toliko poraza.