Parker odgovorio na pitanje o mogućoj kupovini Spursa

NBA 19. stu 201913:36 > 13:41
Getty images/Christian Petersen

U Spursima je proveo prvih 17 od ukupno 18 godina NBA karijere, prošli tjedan umirovili su njegov dres s brojem 9, a sad se potegnula i priča o tome da uskoro postane vlasnik franšize

Tony Parker na kraju prošle sezone okončao je fantastičnu košarkašku karijeru. Njegovi San Antonio Spursi, u kojima je proveo prvih 17 od ukupno 18 godina NBA karijere, prošli tjedan umirovili su njegov dres s brojem 9. Ali veza između 37-godišnjeg Francuza i teksaškoga kluba tu ne prestaje.

U igračkoj mirovini nije se udaljio od košarke. Vlasnik je ASVEL-a, francuskoga kluba koji igra debitantsku sezonu u Euroligi. Ali jednog bi dana Parker mogao postati i vlasnik Spursa. O tome je govorio u intervjuu za francusku verziju Yahoo Sportsa.

Novinar ga je pitao sanja li o tome da ASVEL postane NBA franšiza ako se liga globalizira.

“Moramo vidjeti kako će Euroliga evoluirati. Šefovi Eurolige će odlučiti. Ja želim što veće uspjehe, dakle osvojiti Euroligu s ASVEL-om”, odgovorio je Parker. Zatim je stiglo pitanje o mogućem vlasništvu Spursa, o kojem je i ranije govorio.

“To je izazov. Clippersi su 2014. kupljeni za dvije milijarde dolara. Koliko je mene koštao ASVEL? Neću govoriti o tome”, rekao je Parker.