LeBron prkosi godinama, Lakersi nezaustavljivi

NBA 18. stu 20198:08 > 8:14
Robert Laberge /Getty Images

Košarkaši LA Lakersa sinoć su uvjerljivo savladali Atlanta Hawkse sa 122:101 pred svojim navijačima.

sportklu

Lakersi su od samog početka utakmice zaigrali u svom ritmu, te su prvu četvrtinu riješili sa 36:24. Ni u drugoj četvrtini nije bilo promjena jer su Lakersi nastavili dominirati nad protivnikom.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 69:41 za Lakerse i već tada je bilo jasno tko će slaviti u ovom dvoboju. Atlanta je u nastavku uspjela malo ublažiti poraz jer su Lakersi malo sitsnuli kočnicu.

Na kraju utakmice bilo je 122:101 za Lakerse koji sada na svom kontu imaju 11 pobjeda i dva poraza. Za Atlantu je ovo bio deveti poraz, te su uspjeli još da upišu četiri pobjede.

Lakerse je do pobjede vodio sjajni LeBron James koji je susret završio sa 33 poena, 12 asistencija i sedam skokova. Vrijedi reći da nije imao nijedn izgubljenu loptu, što je zaista rijetkost ovih dana u NBA ligi. Anthony Davis je bio nešto skromniji sa 14 poena i pet asistencija. U ekipi Atlante istakao se Trae Young sa 31 poenom, sedam asistencija i tri skoka.

Golden State Warriorsi upisali su 12. poraz u ovoj sezoni, a od njih sinoć su bili New Orleans Pelicansi koji su slavili sa 108:100. Denver Nuggetsi su pobijedili Memphis Grizzliese sa 131:114, dok je Orlando Magic sa 125:121 bio bolji od Washington Wizardsa.

Vrlo zanimljivo bilo je u Sacramentu gdje su Kingsi nanijeli tek drugi poraz sezone odličnim Boston Celticsima. Bilo je 100:99, a briljirao je Buddy Hield sa 35 poena. Vrijedi istaknuti i laganu pobjedu 76ersa na Cavaliersima 114:95. Hrvatski reprezentativni centar Ante Žižić odigrao je prve minute u novoj NBA sezoni, nakon što je zbog ozljede stopala propustio prvih 11 utakmica, te je ubacio šest koševa uz dva skoka i jednu blokadu.