Potpuno ludilo Clippersa, povratak Zupca, debi Timmyja!

NBA 17. stu 20198:15 > 8:15
Harry How / Staff

Los Angeles Clippersi su svladali na svom parketu u Staples Centeru Atlantu s čak 49 koševa prednosti 150:101, iako su igrali bez svoje prve zvijezde Kawhija Leonarda.

Ivica Zubac se vratio u startnu postavu te za 17 minuta postigao sedam koševa uz devet skokova, četiri asistencije i četiri blokade. Kod Clippersa je najbolji bio povratnik Paul George koji je ubacio 37 poena.

Trebala je to biti prva utakmica superdua George – Leonard, ali Kahwi je ostao na klupi zbog kontuzije lijevog koljena. Geroge je tako postao prvi igrač u povijesti franšize koji je u svoje prve dvije utakmice zabio 30 ili više koševa.

Portland je prekinuo niz poraza slavljem u San Antoniju 121:106, iako su Trail Blazersi zaostajali za 15 koševa osam i pol minuta prije kraja utakmice. Mario Hezonja je za pobjednike ubacio osam koševa te imao tri skoka i dvije asistencije za 16 minuta. CJ McCollum je ubacio 32 poena u pobjedi Portlanda kod Spursa i tako pokvario debi Tima Duncana na trenerskoj poziciji Mamuza, s obzirom da je zamijenio Popovicha u toj ulozi jer je ovaj zaradio isključenje.

Učinak večeri imao je James Harden koji je sa 49 koševa, šest asistencija i pet skokova predvodio Houston do sedme uzastopne pobjede u kojoj su slavili sa 125:105 na gostovanju u Minnesoti.

Ezra Shaw / Staff

Dinwiddie je ubacio 24 koša za Netse umjesto Irvinga koji je prosijedio cijelu u utakmicu zbog ozljede desnog ramena. Zach LaVine je impresionirao kod Bullsa s 36 poena.

Dončić može sve. Prijetnja je na svakoj razini – žalio se VanVleet, igrač Toronta, nakon poraza od Dallas u kojem je Slovenac u bacio 26 koševa uz 15 skokova, ali i najviše ispucanih i pogođenih slobodnjaka u karijeri (15/19).