Bogdanović i Zubac slavili, Dončić opet briljirao

NBA 12. stu 20198:16 > 8:25

Sinoć je odigran još jedan niz NBA utakmica, a osim novog poraza GSW-a treba izdvojiti solidnu večer hrvatskih košarkaša i sjajnu partiju Luke Dončića

Košarkaši Boston Celticsa sinoć su na svom parketu pobijedili Dallas Maverickse sa 116:106 i došli do osme pobjede u ovoj sezoni.

Celticsi nakon devet utakmica u novoj NBA sezoni imaju samo jedan poraz, a sinoć su pred svojim navijačima bili bolji od Dallasa. Domaći su imali dobar ritam od početka meča, a prvu dionicu dobili su sa 25:21.

U drugoj četvrtini bolje su igrali Mavericksi i uspjeli su anulirati prednost protivnika, a na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 54:54. Izuzetno izjednačena igra nastavila se i u drugom poluvremenu.

Celticsi su uspjeli u trećoj dionici da naprave prednost od pet poena, te su pred posljednju četvrtinu vodili sa 84:79. Dallas je pokušao do kraja susreta doći do egal završnice i preokreta, ali Boston to nije dopustio i na kraju domaći su upisali pobjedu rezultatom 116:106.

Boston je do osme pobjede ove sezone vodio Kemba Walker koji je ubacio 29 poena, te dodao po pet skokova i asistencija. Istakao se i Jaylen Brown sa 25 poena i 11 skokova.

U ekipi Dallasa ponovo je briljirao Luka Dončić, ali je ovaj put izostala podrška saigrača. Slovenac je na ovom dvoboju ubacio 34 poena, te je dodao još devet asistencija i šest skokova. Dončić je još jednom potvrdio da igra zaista u fantastičnoj formi ove sezone.

Sedmi trijumf ove setone upisali su i LA Clippersi koji su pred svojim navijačima bili bolji od Toronto Raptorsa sa 98:88. U pobjedničkom timu istakao se Lou WIlliams koji je ubacio 21 poen, dok je Kawhi Leonard bio nešto manje šuterski raspoložen. Ivica Zubac bio je solidan, ali lošiji od nekih ranijih izdanja sa šest poena i devet skokova.

Leonard je protiv dojučerašnjeg kluba ubacio tek 12 poena i dodao je 11 skokova i devet asistencija. Ni u ekipi Toronta nije bilo baš previše raspoloženih igrača. Istakao se Pascal Siakam koji je upisao double-double sa 16 poena i deset skokova.

Već deveti poraz ove sezone upisali su Golden State Warriorsi koji su na svom parketu poraženi od Utah Jazza sa 122:108. Bogdanović je upisao 12 koševa, dva skoka, dvije asistencije i ukradenu loptu. Houston Rocketsi su uspjeli upisati sedmo slavlje  protiv New Orleans Pelicansa rezultatom 122:116.