Šarić pobijedio bivši klub, slavili i Warriorsi

NBA 5. stu 20198:46 > 8:52
Jonathan Daniel/Getty Images

Golden State Warriorsi upisali su u noći s ponedjeljka na utorak drugu pobjedu u ovosezonskom izdanju NBA lige.

Ratnici su na domaćem terenu iznenadili Portland Trail Blazerse rezultatom 127:118, a najbolji pojedinac susreta bio je rookie draftiran u drugoj rundi Eric Paschall koji je zabio nevjerojatnih 36 koševa uz 13 upisanih skokova. Damian Lillard zabio je 39 koševa za Blazerse, dok je Mario Hezonja zabio 11 koševa i ulovio pet skokova za 25 minuta. Bio je to četvrti poraz Portlanda u prvih sedam utakmica sezone.

Dario Šarić upisao je 5 koševa i šest skokova u pobjedi Phoenixa na domaćem terenu protiv svog bivšeg kluba Philadelphia 76-ersa, kojoj je ovo bio prvi poraz u sezoni.

Sixersi su na poluvremenu imali prednost 61:55, no Sunsi u drugom poluvremenu dodaju gas, pa tako treću dionicu završavaju rezultatom 26:21, a četvrtu 33:27 i odnose svoju već petu pobjedu na startu nove sezone, čime su zasjeli na drugo mjesto Zapadne konferencije. Na istom mjestu Istoka nalazi se Philadelphija. Najbolji pojedinac kod Sunsa bio je Devin Booker s 40 koševa, dok je Philadelphiju predvodio Al Horford s 32 postignuta koša.

James Harden odigrao je još jednu od svojih tipičnih utakmica postigavši 44 koša uz 10 skokova u četvrtoj pobjedi Houstona ove sezone. Rocketsi su u gostima bili bolji od Memphis Grizzliesa 107:100. Najveće pojačanje Houstona proteklog ljeta Russell Westbrook nije odigrao ni minute. Memphisu je ovo bio peti poraz u šes odigranih utakmica na startu nove kampanje.

Spomenimo i još jednu sjajnu utakmicu Giannisa Antetokounmpa u novoj pobjedi Milwaukee Bucksa. The Greak Freak je zabio 34 koša uz 15 skokova u gaženju Minnesotte na gostujućem terenu (134:106), a najveću pomoć imao je u Khrisu Middletonu (26 koševa) i Ericu Bledsoeu (22 koša, devet skokova). Wolwese je s druge strane predvodio Andrew Wiggins s 25 koševa.