Zublocka zaustavio Bojana, Dončić ruši rekorde

NBA 4. stu 20197:59 > 8:00
Darryl Oumi/Getty Images

Bojan Bogdanović i njegov Utah Jazz poraženi su na gostovanju kod Los Angeles Clippersa. Ovo je drugi uzastopni poraz Jazza.

Utah je djelovala izvrsno kroz tri četvrtine, prije ulaska u završnu dionicu imali su i najveću prednost na utakmici (61:51). Međutim, u završnih dvanaest minuta proradio je Kawhi Leonard koji nije imao najučinkovitiju šutersku večer (9-26), ali je zabijao kad je trebalo. U posljednjoj je četvrtini (40:25) ubacio 18 od svojih trideset poena odvevši na koncu Clipperse do uvjerljivog slavlja. Domaća momčad je loše šutirala tricu (7-32), međutim čak šest igrača upisalo je dvoznamenkast učinak, najviše Montrezl Harrell s 18. Ivica Zubac igra sve bolje, u sada već svojih uobičajenih 18 minuta na parketu ubacio je 11 koševa uz devet skokova, pridodao je po blokadu, asistenciju, osvojenu i izgubljenu loptu. Na drugoj strani, Donovan Mitchell bio je sjajan s 36 poena, a Bojan Bogdanović se postavio kao drugi strijelac momčadi s 19 koševa, četiri asistencije i tri skoka, na parketu je proveo 35 minuta.

Luka Dončić ove sezone mogao bi propustiti All Star utakmicu samo uz veliku nepravdu. Naravno, pod uvjetom da nastavi igrati kao što je krenuo u sezonu. Nitko nije upisao više triple-double učinaka do 21. godine starosti od slovenskog wunderkida, a protiv Cleveland Cavsa došao je do brojke od jedanaest u 78 utakmica koliko je odigrao u najjačoj svjetskoj ligi. Dončić je u slavlju Mavsa završio s 29 poena, 15 asistencija i 14 skokova, ovo mu je drugi zaredom i već treći ovosezonski trostruko-dvoznamenkasti učinak. Kristaps Porzingis sve se ugodnije osjeća u ulozi druge zvijezde Mavsa, pridodao je 18 poena, devet skokova i sezonski rekord od šest blokada. Kevin Love je s 29 poena bio najbolji u momčadi Cavsa za koju i dalje zbog ozljede ne igra Ante Žižić.

Nakon slavlja u Dallasu, Los Angeles Lakersi nastavljaju terorizirati momčadi po Teksasu, na red su ovoga puta došli San Antonio Spursi. Poput Dončića, LeBron James upisao je drugi uzastopni triple-double s 21 poenom, 13 dodavanja i 11 skokova. Anthony Davis pridodao je 25 koševa uz 11 uhvaćenih lopti, no interesantno, mediji su najviše ‘zapeli’ za Dwighta Howarda nakon pete pobjede Lakersa ove sezone. Nekada najbolji centar lige posljednjih je godina već pomalo otpisan, Lakersi su s njim riskirali proteklog ljeta i za sada stvari ne izgledaju loše, protiv Spursa je zabilježio 14 koševa (7-7) i 13 skokova.

Spomenimo još ‘gaženje’ Houston Rocketsa od strane Miami Heata. Nakon prve četvrtine rezultat je bio 46:14, jasno kako kasnije utakmica nije bila pretjerano zanimljiva. Miami je na omjeru 5-1 čime su izjednačili najbolji ulazak u sezonu u klupskoj povijesti, a s druge strane Russell Westbrook koji je završio s tek deset poena, upisao je najgori net rating u karijeru, čak -46. Houston je ponovno očajno gađao tricu, tek 29 posto (14-48). James Harden je 14 od svojih 29 poena ubacio s linije slobodnih bacanja. Duncan Robinson s 23 i Meyers Leonard s 21 poenom predvodili su Heat.