Hezonja slavio u Dallasu, Lakersi dominantni

NBA 28. lis 20197:45 > 8:08

Noćas su u NBA ligi odigrani novi zanimljivi susreti, a nastupio i Hrvat

NBA liga ne spava, pa je tako bilo sinoć i noćas.

Nakon što je Oklahoma neočekivano razmontirala Golden State Warriorse sa 120:92, Memphis i Brooklyn otišli su čak u produžetke. Još jednu sjajnu večer imao je Kyrie Irving s 37 poena, sedam asista i sedam skokova, ali nije bilo dovoljno za Netse. Crawderov koš sa sirenom pokvario je mu je sjajno pojedinačno izdanje i ostavio ga bez pobjede. Treba dodati svakako i odlično izdanje Ja Moranta koji je za Grizzliese ubacio 30 poena, čemu je pridodao još devet asistencija i četiri skoka.

Iznimno tijesno bilo je i u Dallasu gdje je Portland slavio s dva poena viška. Bilo je 121:119. Strašnu večer imao je CJ McCollum koji jezabio 35 poena uz šest skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte. Dallas je sjajno krenuo u dvoboj i prvu četvrtinu dobio s 15 razlike ubacivši nevjerojatnih 40 poena. Međutim, nije bilo dovoljno ponajviše zahvaljujući slabom povratku s poluvremena, kad su u prvih 12 minuta drugog dijela primili 36 koševa izgubivši tu dionicu s 12 razlike.

Najbolji kod domaćina bili su Porzingis s 32 poena, devet skokova i pet asistencija, te nevjerojatni Luka Dončić koji ne prestaje briljirati. Mladi Slovenac zabio je 29 poena uz 12 skokova, devet asistencija i tri ukradene lopte.

Za Portland je igrao i Mario Hezonja. Naš košarkaš je za 24 minute na terenu ubacio četiri poena i uhvatio osam skokova, a dodao je i dvije asistencije.

Minnesota je sa 116:109 porazila Miami. Treba izdvojiti da je Gostujuća momčad imala sjajnu tricašku večer. Naime Heat je ubacio 41,7% trice ekipno, ali ni to im nije bilo dovoljno za pobjedu. Najbolji kod domaćina bio je Wiggins s 25 poena, koliko je upisao i Nunn za Miami.

Los Angeles Lakersi svladali su Charlotte Hornetse sa 120:101. Dosta izjednačeno prvo poluvrijeme u kojem je na odmor domaća momčad otišla sa samo jednim poenom prednosti, promijneilo se u nastavku, kad su gosti potpuno pali.

Dominacija Lakersa bila je pod košem gdje su sjajnu večer imali Anthony Davis i Dwight Howard. Davis je ubacio 29 poena uz 14 skokova, tri asistencije, tri bloka i jednu ukradenu loptu, dok je Howard s klupe dodao još 16 poena i 10 skokova. LeBron James pridodao je svojih 20 poena i 12 asistencije uz šest skokova, što je bilo više nego dovoljno za 19 razlike.

Kod Charlotte vrijedi izdvojiti Milesa Bridgesa s 23 ubačena poena.