GM-ovi uvjereni: Giannis je novo lice NBA lige!

NBA 18. lis 201910:00 > 10:01
Stacy Revere/Getty Images

NBA sezona počinje početkom idućeg tjedna, a u tradicionalnoj anketi generalnih menadžera svih klubova saznali smo njihova razmišljanja o novoj sezoni.

Maddie Meyer / Staff

Generalni menadžeri svih NBA klubova sudjelovali su u godišnjoj anketi odgovorivši na čak 50 pitanja što se tiče prognoza za novu sezonu. Mi ćemo za Vas izdvojiti one najzanimljivije odgovore.

Tko će biti MVP?

Giannis Antetokounmpo, aktualni dobitnik nagrade za Najkorisnijeg igrača, favorit je i za novu sezonu, 52 posto GM-ova glasalo je u korist zvijezde Milwaukee Bucksa. Steph Curry, Anthony Davis i Kawhi Leonard primili su po deset posto glasova. Isto tako, čak 86 posto glasača kazalo jest kako bi odabrali Giannisa kao lice nove franšize kada bi tako nešto bila opcija. To je svakako još jedan pokazatelj u kojem se smjeru kreće liga.

Tko će biti Rookie godine?

Nije iznenađenje, 68 posto glasova zaradio je Zion Williamson koji je odigrao fantastičnu predsezonu u dresu New Orleans Pelicansa, a jedini igrači koji su u ovoj kategoriji još dobili glas su Ja Morant (Memphis) i Darius Garland (Cleveland). Isti broj glasova Zion je dobio i u kategoriji ‘kojeg igrača vidite kao najboljeg za pet godina’.

Getty Images/Bob Levey

Tko su najbolji igrači po pozicijama?

Glasači su bili vrlo jasni: Steph Curry najbolji je playmaker lige, na beku šuteru najbolja opcija je James Harden, Kawhi Leonard je najbolja ‘trojka’, krilni centar je Giannis Antetokounmpo dok je prema mišljenju generalnih menadžera, najbolji centar lige Nikola Jokić.

Koji je ‘najpametniji’ igrač lige?

Često se zna reći kako LeBron James ima najviši košarkaški IQ među aktualnom klasom igrača, a to je potrvrdilo i mišljenje GM-ova.

Tko je najbolji trener lige?

Gregg Popovich još je jednom dobio najviše glasova (55 posto), iza njega su Erik Spoelstra (Miami), Mike Budenholzer (Milwaukee) i Steve Kerr (Golden State). Interesantno kako u poretku nema Bostonovog Brada Stevensa.

Tko će biti prvak lige?

Generalni menadžeri smtraju kako će Los Angeles Clippersi biti novi prvaci (46 posto), iza njih ulogu favorita nose Milwaukee Bucksi i Los Angeles Lakersi.