Getty images/Ronald Martinez

Košarka

12.10.2019 | 19.16

Netsi bolji od Lakersa, igrao Lebron, ozljeda Davisa

Košarkaši Brooklyn Netsa po drugi put u tri dana savladali su Los Angeles Lakerse rezultatom 91:77 u okviru predsezone NBA lige, a susret je odigran u Shenzenu.

Caris LeVert

Zhong Zhi/Getty Images

U prvom duelu Netsi su došli do pobjede sa 114:111, a dva dana kasnije su imali znatno lakši posao. Lakersi su im prijetili do finiša prvog poluvremena, u jednom trenutku su imali i pet poena prednosti, ali je momčad iz predgrađa New Yorka potom preuzela kontrolu.

Najveća prednost Netsa iznosila je 19 poena, i to u posljednjem periodu, kada je njihov rival već ostao bez prilike za povratak.

Najbolji kod Brooklyna bio je Caris Levert sa 22 poena i pet asistencija.

Na drugoj strani, Avery Bradley je imao 14 poena.Prva zvijezda momčadi Lebron James je za 12 minuta na terenu imao šest poena, tri skoka i četiri asistencije.

Utakmicu je obilježila i povreda Anthonyja Davisa, koji je doživio istegnuće desnog palca.