BaSKet4kids: Povijest se ponavlja! Zadar opet pobjednik

Košarka ostalo 12. tra 201910:19 > 10:21
sportklub

Riječ je o turniru za dječake do 13 godina koje Sportklub organizira drugu godinu u nizu.

U zadarskim Jazinama odigrana je završnica BaSKet4kids za Hrvatsku, a turnir se još jednom potvrdio kao izuzetno uspješan.

Zadar je ponovno bio najbolji na F4 turniru B4K za Hrvatsku. Neizvjesno je u finalu bilo samo u prvom dijelu prve četvrtine kada su Vučići uspjeli pružiti jak otpor. Preokret je napravila druga petorka Zadra koja je postavila zid u obrani, a u napadu je svaka lopta koja nije prošla kroz obruč završavala u njihovim rukama. Lavinu koja je pokrenuta Vučići nisu mogli zaustaviti i jednostavno su se morali pomiriti s visokim porazom 57:23.

Potpuno zasluženo treće mjesto zauzela je momčad Vrijednosnica iz Osijeka. Oni su se uspjeli oporaviti od poraza u polufinalu i relativno lako pobijedili su momčad Kastava 53:23.

U prvoj polufinalnoj utakmici domaćin Zadar pobijedio je Vrijednosnice iz Osijeka 46:28.

Osječani su od pocetka mogli vidjeti da domaćini neće biti gostoprimljivi i da će morati svoju šansu tražiti u utakmici za treće mjesto. Obrana, momčadska napadačka košarka omogućili su Zadranima plasman u finale.

sportklub

U drugom polufinalu Vučići iz Zagreba sastali su se s momčadi Kastava iz Kvarnera. Mali vukovi pokazali su oštre zube od početka do samog kraja utakmice. Nisu dozvolili momčadi iz Kvarnera da se opusti niti jednog trenutka. Na kraju jako uvjerljiva pobjeda Zagrepčana za plasman u finale.

sportklub

Najbolja momčad sa završnog turniru u Jazinama izborila je nastup na regionalnoj završnici od 23.-26. svibnja u slovenskoj Sežani.