Sve je spremno za završni turnir baSKet4kids

Košarka ostalo 11. tra 201916:40 > 16:45
sportklub

Sve je spremno za završni turnir baSKet4kids za Hrvatsku. Pobjednici četiri kvalifikacijska turnira u petak će odmjeriti snage u legendarnim zadarskim Jazinama. U prvom polufinalu u 10.00 sati sastaju se domaćin Zadar i Vrijednosnice Osijek, dok u 11.00 počinje dvoboj Kastav-Vučići. Utakmica za treće mjesto je u 13.00,a finale u 14.30 sati.

Riječ je o košarkaškim turnirima za dječake do 13 godina koje je Sportklub organizirao prvi put prošle godine. Nakon premijernog izdanja interes za natjecanje je postao izniman, tako da je ove godine uključen znatno veći broj klubova. Brojka učesnika se povećao sa 18 na 32 kluba,a samo četiri najbolja su kroz kvalifikacije izboriti završni turnir u Zadru.Tijekom listopada 2018. godineorganizirani su turniri u Osijeku,Poreču, Zadru i Čakovcu. Na svakom od njih je nastupilo po osam momčadi podijeljenih u dvije skupine po četiri. Djeci je osim druženja i putovanja, bitno da su odigrali minimalno po tri utakmice na turniru,a na poklon su dobili i dres od organizatora natjecanja. BaSKet4kids je postalo vrlo popularno natjecanje ne samo u Hrvatskoj već i cijeloj regiji.

sport klub

Mladi košarkaši Zadra i ove sezone su pokazali raskoš svog talenta. Na turniru za Dalmaciju koji se održao u dvorani na Višnjiku, Zadrani su izdominirali i apsolutno zaluženo stigli do FF. Reklo bi se da su pomeli konkurenciju. Dječaci iz Zadra su u prvoj sezoni BaSKet4kids osvojili prvo mjesto u Hrvatskoj,a i na regionalnoj završnici u Beogradu su ostvarili zapažene rezultate. Malo je nedostajalo da izbore finale.

Na završnici u glavnom gradu Srbije svoje košarkaško znanje pokazali su i mladići iz Vrijednosnica Osijek. Na najbolji mogući način iskoristili su pozivnicu organizatora te su svojim ponašanjem ali i igrama oduševili sve nazočne. Čelnici kluba su i ove sezone prihvatili organizaciju kvalifikacijskog turnira za Slavoniju. Osvajanje prvog mjesta za dječake iz Osijeka nije došlo u pitanje i sasvim je sigurno da će u Jazinama biti tvrd orah svima.

sport klub

Zanimljivo je bilo na kvalikacijama u Poreču. Kastav je prvi put izborio hrvatski Final Four nakon što je u finalu nadigrao Pulu. Četiri uvjerljive pobjede pokazuju koliko su spremno i koncentrirano odradili zahtjevan turnir. Njihov polufinalni dvoboj sa Vučićima trebale bi odlučiti nijanse. Vučići su u Čakovcu na iznenađenje mnogih u vrlo jakoj konkurenciji zauzeli prvo mjesto. Sreći nije bilo kraja. U skupini su nadigrali Goricu, Dubravu i Ludbreg, da bi u odličnom finalnom susretu sa 38:34 pobijedili Zagreb.

Momčad koji bude najbolja na završnom turniru u Jazinama izborit će nastup na regionalnoj završnici od 23.-26. svibnja u slovenskoj Sežani. Zadar, Vrijednosnice Osijek, Kastav ili Vučići odmjerit će snage sa najboljim klubovima iz Slovenije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srbije i Sjeverne Makedonije. Hrvatski FF iz Jazinama možete pogledati FF u programu Sportkluba 30. travnja i 1. svibnja.