Preminuo Boško Božić Pepsi: Otišao vječni zafrkant

Košarka ostalo 27. pro 201812:45 > 12:49

Nakon duge i teške bolesti u 66-oj godini preminuo je bivši hrvatski izbornik i čovjek koji je stvorio KK Zagreb Boško Božić Pepsi . Popularni “Pepsi” bio je dugi niz godina je bio trener i sam je u nekoliko navrata rekao da ga strašno boli kad vidi na što je spao klub koji je nekad igrao Euroligu.

Posljednjih mjeseci boravio je u domu za starije i nemoćne na zagrebačkom Vrbiku nakon operacije kuka. Zbog problema s dijabetesom prije godinu dana imao je zahvat na prstima desne noge. Kako doznajemo, zdravlje mu se naglo pogoršalo prošli tjedan.

Božić je s nekoliko prijatelja osnovao KK Siget 1970., koji je kasnije postao KK Zagreb. Sedam godina kasnije klub je zaigrao u prvoj jugoslavenskoj ligi, a 1981. prešao je u SD Trnsko, gdje je ostao do danas. Odgojio je mnoge trenere poput Jasmina Repeše, Dražena Anzulovića i Jakše Vulića.

Formalno je napustio klub 1999., a “mravi” su kasnije osvojili naslov prvaka Hrvatske, tri kupa i nastupali su u Euroligi. No prije samo nekoliko mjeseci uslijedio je totalni raspad, klub je objavio da je odustao od nastupa u drugoj ligi i praktički je postao amaterski.