Novinarka prozvala velikog Dražena pa brzo požalila

Košarka ostalo 18. pro 201813:46 > 13:58
Getty Images/Tim De Frisco

Jedan od najboljih europskih košarkaša svih vremena pokojni Dražen Petrović našao se u komentaru ESPN-ove novinarke Elle Duncan, koja je potpuno nepotrebno prozvala legendarnog hrvatskog košarkaša.

Tim DeFrisco/Getty Images

Američka novinarka je pokušala dati argumente za i protiv ulaska Carmela Anthonyja u košarkašku Kuću slavnih, nabrojavši sve uspjehe dotičnog poput trostrukog osvajanja olimpijskog zlata ili TOP 20 u NBA-u po zabijenim koševima. U nastavku je nakon spomenutih uspjeha Anthonyja dodala kako Carmelo mora biti sljedeći član Kuće slavnih, pa sama sebi odgovorila iz pozicije protivnika te idejeTo i ne znači baš puno pored imena poput Dražena Petrovića“.

Ella Duncan je najviše pretjerala kada je usporedila ovu dvojicu igrača, komentar potpuno bespotreban.

Dražen nije ostavio trag ni približan onome Carmela“, glasila je rečenica koja je izazvala buru negativnih reakcija na društvenim mrežama.

Svi su se složili da je potpuno bespotrebno američka novinarka pokazala nepoštovanje prema velikom Draženu, a nakon brojnih kritika Duncan je izjavila kako joj nije bila namjera umanjiti uspjehe Petrovića, nego kako se samo zalaže da “Melo” treba ući u Kuću slavnih.

Dražen Petrović je po mnogima najveći europski košarkaš svih vremena, a 27. rujna 2002. godine je primljen u košarkašku Kuću slavnih u Springfieldu.

Manny Millan /Sports Illustrated/Getty Image