Rimac igrao super u Turskoj, kako će proći kao trener?

Košarka ostalo 31. lis 201817:21 > 17:23
www.kkcedevita.hr

Cedevita gostuje u Turskoj protiv Tofasa. Dvoboj možete pogledati na SK 3 u 18 sati

Prvo gostovanje, otkako je sjeo na klubu prve momčadi, Slaven Rimac će imati u gradu u kojem je kao igrač živio.
– Kada sam vidio da je Cedevita u Eurokupu dospjela u skupinu s Tofasom, pomislio sam da sam možda ipak trebao ostati pomoćni trener prve momčadi. Ja stvarno nisam očekivao da bi se moglo dogoditi da ja u Bursu idem kao prvi trene – rekao je Slaven Rimac
A ondje bi ga u srijedu (18 sati) moglo dočekati iznenađenje jer ga navijači Tofasa pamte iz najsjajnijih godina tog kluba (1999. i 2000.) kada je Slaven bio važan kotač trofejne momčadi.

www.kkcedevita.hr

U čemu je Slaven, u vrijeme življenja u Bursi, najviše uživao?
– To je bila moja prva pečalba i ja nisam imao jasno mišljenje o Turskoj, zemlji druge religije. No, ako te, i kada te, oni prihvate, onda ti je sjajno pa sam ja tamo proveo dvije prekrasne godine života. I danas imam prijatelje i kontakte iz tog vremena, a neki su najavili da će doći na utakmicu u Bursu bez obzira na to što danas žive u drugim gradovima – prisjetio se Jasmin Repeša, tadašnji trener.
U Bursi neće biti ni ozlijeđenih Krušlina i Aguilara, baš kao ni Magettea i Lime s kojima se raskida ugovor te Katića koji je pošteđen jer se oporavlja od ozljede, a igrao je utakmice u subotu i nedjelju.