Basket4kids: Vučići "bukirali" završnicu

Košarka ostalo 28. lis 201821:09 > 21:22
sportklub

Na četvrtom i posljednjem kvalifikacijskom turniru u Basket4kids serijalu za Hrvatsku pobjedu je odnijela momčad Vućića, Ciboninog podmlatka. Svi sudionici hrvatskog Final 4 turnira su poznati.

Osam momčadi bilo je kao i obično raspoređeno u dvije skupine, a prvoga dana najdominatniji je bio KK Zagreb koji je ostvario dva slavlja. Samim time, mladići iz Trnskog već su bili gotovo sigurno prvoplasirani u svojoj skupini. To su i potvrdili nedjeljnom pobjedom protiv Šanca iz Karlovca.

U drugoj skupini o prvom mjestu je odlučivao dvoboj posljednjeg kola između Vučića i Grafičara iz Ludbrega koji je završio pobjedom druge zagrebačke momčadi u finalu. Inače, u skupini sa Zagrebom i Šancem bili su još Međimurje i Samobor, dok su skupinu čiji su pobjednik bili Vučići još tvorili Dubrava te Larus koji je na turniru zamijenio Goricu.

Finalni dvoboj bio je vrlo napet, ali su Vučići vodili od početka do kraja susreta te na kraju slavili s 38:34. Odigrali su izabranici trenera Marka Perka vrlo disciplinirano, a zanimljivost je da su u nedjelju, drugoga dana turnira na rasporedu imali čak tri utakmice u vrlo kratkom periodu. S druge strane, poraženi finalist Zagreb igrao je dvije utakmice u nizu – najprije zadnje kolo u skupini protiv Šanca, a potom i finale.

Stoga, finalistima treba odati posebno priznanje, a napose pobjednicima – Vučićima.

Oni su se na hrvatskom završnom turniru priključili dosadašnjim pobjednicima po regijama. To su VROS Osijek za sjever, KK Kastav za zapad, odnosno ŠKK Zadar za jug. Svi će oni sudjelovati na završnom turniru koji će se odigrati na proljeće u Zagrebu, a pobjednika čeka veliko regionalno finale s pobjednicima Basket4kids turnira u ostalim zemljama regije (Srbija, BiH, Slovenija. Crna Gora i Makedonija).

Veliko regionalno finale Basket4kidsa za sezonu 2018/19 je u Sloveniji, a zakazano je za svibanj sljedeće godine.

Sve vezano uz Basket4kids projekt možete saznati na našim web-stranicama, kako onoj Sportkluba, tako i na specijaliziranoj stranici basket4kids.net. Isto tako, za više informacija pratite naše društvene mreže.