Basket4kids: Domaćinima zadarski turnir

Košarka ostalo 21. lis 201815:00 > 15:14
sportklub

Košarkaši iz Zadra u finalu turnira pobijedili su Split rezultatom 54-14 i tako se priključili VROS-u i Kastvu na popisu sudionika F4 turnira. Sljedećeg vikenda smo u Čakovcu.

Drugi dan trećeg po redu Basket4kids turnira u Hrvatskoj, koji se održava u Zadru, počeo je tmurno, kišovito, s dosta vjetra i tako nam stavio do znanja da od kupanja neće biti ništa. Sav smo fokus prebacili na završnicu turnira, zbog čega smo i došli u Zadar. Što se košarke tiče imali smo idealne uvjete za ispratiti dobru košarku kakvu smo gledali i prvog dana. Utakmice su se igrale na dva terena i od samog starta vidjeli smo da momčadi žele samo jedno – pobijediti baš tu utakmicu koju igraju, ne razmišljajući o plasmanu i poziciji u grupi.

U prvoj skupini Zadar je nastavio sa svojom prepoznatljivom igrom i još jednom su mladi košarkaši, treneri i stručni stožer pokazali da cijela momčad diše kao jedan i sasvim suvereno su se plasirali u finale.

U drugoj skupini morali smo pričekati da finalista odluči posljednja utakmica između momčadi Splita i DOŠK-a koja je bila zakazana kao obračun u western-filmovima – točno u podne. Nažalost finalist je odlučen nakon što smo morali prekinuti utakmicu i registrirati je rezultatom 20-0 u korist ekipe iz Splita. To što je utakmica prekinuta ne umanjuje plasman Splićana u finale s obzirom da su oni pobijedili sve tri utakmice u skupini. Moramo napomenuti da se nitko od sudionika ne smije ponašati izvan pravila koje smo propisali i misliti da mu je mjesto na našem turniru zagarantirano.

Da se vratimo na košarku i finalnu utakmicu. Finale je pokazalo da je momčad Zadra prava mala košarkaška vojska u kojoj se točno znaju zadaci, kako u obrani tako i u napadu. Oni su u finalu slavili nad Splićanima uvjerljivim rezultatom 54-14! Ekipa KK Split dala je svoj maksimum i moramo im odati priznanje za borbu od početka pa do samog kraja. U njihovim redovima vidjeli smo jednu disciplinu, ali i dosta talentiranih košarkaša s kojima se jako dobro radi. Pobjedom u finalu ekipa ŠK Zadar postala je treći sudionik finalnog turnira BaSKet4kids u Hrvatskoj. Sljedeći, posljednji kvalifikacijski turnir održat će se u Čakovcu sljedećeg tjedna kada ćemo dobiti i posljedenjeg sudionika F4 turnira.

Najjači dojam s turnira u Zadru na nas nije ostavio neki atraktivan potez s košarkaškog terena, već je to priča o gostoprimstvu, povezivanju i prijateljstvu. Naši domaćini, mladi košarkaši i njihovi treneri, iz ŠK Zadar primili su u svoje domove ekipu KK Dubrovnik, kako bi im olakšali da na turnir ne dolaze iz svog rodnog grada i prelaze stotine kilometara. Oni su proveli zajedno cijeli dan i noć a ujutro su dijelili teren i igrali jedni protiv drugih. Kada smo započinjali realizaciju projekta BaSKet4kids jedan od osnovnih ciljeva projekta bio je povezivanje i druženje. Upravo nam je turnir u Zadru pokazao da se kroz sport povezuju ljudi i da je košarka ipak nešto više od igre!

Za sve što vas zanima u vezi s turnirom BaSKet4kids potražite na našem web-siteu, na stranici Sportkluba, na YouTube kanalu Sportkluba, na našim društvenim mrežama i TV kanalima Sportkluba.