Basket4Kids: Kastav drugi sudionik F4

sportklub

Završio je i drugi turnir natjecanja Basket4Kids u organizaciji Sportkluba, pobjednik turnira održanog u Poreču jest ekipa Kastava.

sportklub

Prvu utakmicu drugog dana kvalifikacijskog turnira započeli su KK Cres i KK Pula 1981. Utakmica je bila borbena i neizvjesna do samog kraja. Pula je u zadnjoj sekundi ubacila za pobjedu i konačan rezultat je bio 27:28 za Pulu. To je bila treća pobjeda Pule čime je osigurala mjesto u finalu kvalifikacijskog turnira.

U drugoj utakmici vidjeli smo mlade talente iz FSV Rijeke i KK Crikvenice. Riječani su od početka krenuli dominantno i na kraju slavili 46:38.

Treća utakmica je prošla s lakoćom za Pazin, koji je slavio protiv KK Otočca 38:20. Četvrta utakmica drugog dana kvalifikacijskog turnira odigrala se između KK Crikvenice i KK Kastava (30:56). Crikvenica je unatoč svim ozljedama pokazala srčanost i borbenost, koja ipak nije bila dovoljna da pobjedi ekipu Kastava kojemu je ovo treća pobjeda čime je osigurao, zajedno s Pulom, finale kvalifikacijskog turnira u Poreču.

sportklub

Peta i šesta utakmica protekle su bez većih uzbuđenja. U petoj utakmici KK Otočac i KK Cres odigrali su 15:38, dok su KK Poreč i FSV Rijeka odigrali 23:45.

Finalnu utakmicu odigrali su KK Pula 1981 i KK Kastav. Obje momčadi su krenule borbeno, Puljani su djelovali vrlo čvrsto i samouvjereno, no očito zbog manjka koncentracije i umora naglo su počeli padati što je Kastav itekako iskoristio. Konačan rezultat bio je 36:51 za Kastav.

U Poreču smo vidjeli mnogo talentiranih mladića, borbenih dječaka koji uživaju igrajući košarku. Čestitke Kastavu na pobjedi i plasmanu na F4 Hrvatske.

Ovime je završio i drugi kvalifikacijski turnir B4K u Hrvatskoj. Za sada su nam poznata dva kluba koja će se susresti na F4 Hrvatske, KK Vrijednosnice Osijek i KK Kastav. Slijedeći tjedan smo u Zadru gdje nas očekuje novih 8 klubova.