Poreč domaćin drugog kvalifikacijskog turnira B4K

Košarka ostalo 13. lis 201815:49 > 15:58
sportklub

Basket4kids nastavlja svoju turneju po Hrvatskoj. Ovaj puta odlazimo u Poreč koji je domaćin drugog kvalifikacijskog turnira B4K.

sportklub

Na turniru sudjeluje osam ekipa podijeljenih u dvije skupine.

Skupinu A čine KK Kastav, KK FSV Rijeka, KK Crikvenica i KK Poreč. Skupinu B čine KK Pula, KK Cres, KK Pazin i KK Otočac.

sportklub

KK Pula i KK Pazin su otvorili prvu utakmicu rezultatom 25:21. Drugu utakmicu su odigrali KK Kastav i KK FSV Rijeka (37:26).

U trećoj utakmici mladi talenti iz Pazina ponovno su zaigrali., ovoga puta protiv KK Cresa i uvjerljivo slavili rezultatom 37:26.

Četvrtu utakmkcu su zaigrali ekipa KK Crikvenica i domaćin KK Poreč. Poreč je počeo vrlo uvjerljivo, no na kraju je zastao i Crikvenica je vrlo vješto iskoristila tu slabost, tako je konačan rezultat bio 37:20 za Crikvenicu.

U petoj utakmici KK Pula 1981 je bila poprilično uvjerljiva protiv KK Otočca, tim više ako uzmemo u obzir da su Puljani u drugom poluvremenu igrali sa slabijom ekipom. Ni slabija ekipa Puljana nije bila dovoljna da Otočac slavi. Rezultat je na kraju bio 32:17 za Puljane.

Šesta i zadnja utakmica prvog dana kvalifikacijskog turnira B4K odigrala se između KK Kastava i KK Poreča. Čini se kako je ekipa Kastava bila poprilično jaka i nepopustljiva prema Poreču na samom početku, da bi kasnije malo pooustili. Konačan rezultat je 39:17 za Kastav.

sportklub

Kastav se za sada pokazao kao vrlo čvrsta i kompaktna ekipa. Kako će sve završiti vidjet ćemo sutra na posljednjem danu kvalifikacijskog turnira u Poreču.