Žestoka tučnjava navijača na košarkaškoj utakmici

Košarka ostalo 25. ruj 201811:39 > 11:42
Christian Petersen, Getty Images Sport

Uzvratna utakmica kvalifikacija za plasman u FIBA Ligu prvaka između belgijskog kluba Spirou Charleroi i izraelskog Hapoela iz Tel Aviva prekinuta je zbog sukoba između navijača dvaju klubova.

Kako prenose mediji incident se dogodio nakon što se jedan igrač gostujuće momčadi nenamjerno sudario sa pristalicom belgijskog predstavnika, koji je žestoko odreagirao i izazvao reakciju izraelskih navijača.

Policija je čak morala koristiti suzavac kako bi smirila navijače Hapoela koji su se “branili” tako što su pripadnike organa reda gađali stolicama.

Kasnije je priopćeno da je jedan policajac zbog zadobivenih ozljeda završio u bolnici, dok je jedan navijač uhićen.

Nakon što su se strasti smirile utakmica je nastavljena, a Charleroi  je pobijedio sa 73:59 i ukupnim rezultatom 146:135 prošao u polufinale kvalifikacija.