Počeo Basket 4 Kids spektakl, uskoro i u Hrvatskoj

Košarka ostalo 22. ruj 201819:19 > 19:29
sportklub

Na turniru Basket 4 Kids u Bijelom Polju nastupilo je šest ekipa - domaćin Jedinstvo iz Bijelog Polja, KK Gorštak iz Kolašina, KK Lim iz Berana, KK Sutomore i dvije ekipe iz Pljevalja - KK Rudar i KK Pljevlja.

sportklub

Ekipe su podijeljene u dvije grupe s po tri momčadi, a svaka ekipa u grupi igrala je dvije utakmice. Prvu grupu činile su ekipe Jedinstva, Gorštaka i Pljevalja, a drugu grupu ekipe Lima, Rudara i Sutomora.

Već u prvim utakmicama imali smo prilike vidjeti vrlo čvrste ekipe i jake obrane. Bilo je dosta dobrih poteza iz igre 1 na 1, ali i dva na dva, gdje su na jako lijep način dječaci koristili brza utrčavanja iza leđa protivnika. Kontranapadi su jako česta pojava na utakmicama mlađih kategorija pa tako nisu izostali ni na ovom turniru.

sportklub

U prvoj grupi bilo je vrlo uzbudljivo budući da je igra bila vrlo izjednačena i samo su nijanse odlučivale tko će proći u finale. Na kraju u finale, sasvim zasluženo prošli su domaćini Jedinstva iz Bijelog Polja.

U drugoj grupi imali smo ekipu Sutomora koja u svojim redovima ima čak četiri igrača rođena 2009. godine. Sutomore se u posljednjoj utakmici po grupama borilo za prolaz u finale protiv ekipe Lima iz Berana. Na žalost po dječake s primorija u finale je prošla ekipa iz Berana koja se u finalu sastala s ekipom Jedinstva iz Bijelog Polja.

sportklub

Finale je bilo prepuno jakih duela, grešaka na obje strane, borbe za svaku loptu i bacanja po parketu. Najbolja ekipa sjeverne regije je ekipa Lima iz Berana koja je vodila od početka utakmice pa sve do samog kraja, a krajnji rezultat bio je 30:25 . Netko bi rekao da su pobijedili rutinski, ali to ne može se reći kada su u pitanju mlađe kategorije.

Za hrvatske ljubitelje košarke napominjemo da uskoro i kod nas počinje Basket 4 Kids. Domaćin prvog natjecanja je Osijek, u kojem se turnir igra 06. i 07. rujna. “Karavana” nakon toga seli u Poreč u kojem se igra turnir 13. i 14. rujna. Posljednja dva turnira igraju se u Zadru (21.i 22.) te Čakovcu (27,28. rujna).