Damir Mulaomerović novi izbornik Kosova

Košarka ostalo 13. kol 201822:15 > 22:25
ABA liga/KK Cibona/Željko Baksaj&Gordan Laušić

Bivši trener Cibone i stručni suradnik Sportkluba postao je novi izbornik reprezentacije Kosova.

Damir Mulaomerović, 43-godišnji Tuzlanin vodit će reprezentaciju Kosova sljedećih godinu dana. Prvi ispit sa Kosovom imat će već u rujnu kada se igraju prekvalifikacije za Eurobasket. Kosovo će igrati dva susreta protiv Rumunjske i Makedonije.

Podsjetimo se, Hrvatska je igrala protiv Rumunjske u kvalifikacija za SP. U prvom susretu u Zadru iznenađujuće smo poraženi, dok smo u Cluju došli do lagane pobjede jer smo nastupili u najjačem sastavu.

Mulaomeroviću je posljednji angažman bilo vođenje Cibone. Trofejni zagrebački klub vodio je nešto manje od dvije godine a nakon toga je godinu dana bio bez trenerskog angažmana.