Bivši igrač Rocketsa postao odbojkaš – cilj OI Tokio

Košarka ostalo 22. srp 201811:41 > 11:43
Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Chase Budinger, poznat je mnogim NBA pratiteljima, nekada igrač Houstona i Minnesote, danas na pragu stvaranja nove karijere u drugom sportu.

(Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Chase Budinger imao je sasvim zadovoljavajuću NBA karijeru, osam godina, prošao je četiri kluba. Bio je atletski nadaren igrač koji je često bio dio najljepših NBA akcija u danom tjednu. BIlo je to vrijeme kada je bio član Houston Rocketsa, kasnije u Minnesoti, pa Indiani i Phoenixu njegova zvijezda polako je ugašena uslijed dvije teške operacije koljena, najprije 2012. a onda i godinu dana kasnije. Kratko vrijeme proveo je u španjolskoj Baskoniji prije nego je odlučio zauvijek zatvoriti košarkaško poglavlje života.

No, danas s 31 godinom na leđima, NBA karijera je iza njega, a usred je stvaranja nove karijere, one odbojkaša na pijesku. U srednjoškolskim danima bio je vrlo nadaren odbojkaš, međutim nije razmišljao o profesionalnoj karijeri, sve dok se za to nisu pojavili uvjeti. Budinger danas s dvostrukim olimpijcem Seanom Rosenthalom nastupa na američkoj seriji odbojke na pijesku, nedavno su poraženi u finalu turnira u San Franciscu.

Za mene je nevjerojatno iskustvo što je pored mene netko poput Seana Rosenthala, igrača koji ima golemo iskustvo u odbojci. Svakog dana učim, upijam koliko mogu i pokušavam biti bolji igrač“, kazao je Budinger.

Ipak, godine igranja u klimatiziranim dvorana te nagla tranzicija na suncem obasjane plaže južne Kalifornije predstavljalo je veliku promjenu.

Zaista se teško priviknuti na takvu promjenu uvjeta igre. Sunce nekad zna zaista pržiti, a pogotovo je to opasno za mene koji imam prilično svjetlu put, moram koristiti razne kreme za zaštitu kože. Druga stvar je velika vrućina, morate biti izuzetno fizički pripremljeni da bi izdržali igru u takvim uvjetima.”

Priznati će kako je konačan cilj odbojkaše karijere nastupiti na Olimpijskim igrama.

Oduvijek mi je san bio nastupiti na Olimpijadi, još kada sam igrao odbojku u srednjoj školi. Nadam se da ću uspjeti tu čast izboriti već za Tokio.

Što se NBA lige tiče, danas je prati isključivo kao navijač, a priznaje kako se NBA liga promijenila.

Warriorsi su definitivno momčad koja ima snagu dominirati godinama koje dolaze, to je momčad koja je vrhunski zaokružena na svim pozicijama.”