EP U20: Silovita Hrvatska pregazila Furiju!

fiba.basketball

Mlada košarkaška reprezentacija Hrvatske ostvarila je i treću pobjedu na Europskom prvenstvu za igrače do 20 godina, uvjerljivo je svladala Španjolsku 85:70 i na taj način osigurala prvo mjesto u skupini B.

U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna borba, u kojoj je razlika rijetko prelazila dva koša u korist nekog sastava. Španjolci su na početku poveli 9:4, a Hrvati u drugoj četvrtini 29:22, ali na poluvremenu bilo je +1 za Hrvatsku (38:37).

Međutim, u drugih 20 minuta samo je jedna momčad postojala. Hrvati su postupno povećavali razliku i treću dionicu završili sa šest poena viška 61:55.

Ali prava rapsodija uslijedila je u četvrtoj četvrtini. U prvih pet minuta napravili su seriju 16:4 i poveli 77:59, čime su praktički prelomili utakmicu i došli do zaslužene pobjede.

Kod slavljenika najefikasniji bio je Toni Perković s 21 poenom, dok je Mate Kalajzić postigao 17. Na drugoj strani Josep Puerto zabilježio je 14.

Hrvatska je natjecnaje u skupini B završila na prvom mjestu sa sve tri pobjede i u osmini finala igrat će protiv Velike Britanije. Španjolska je s pobjedom i dva poraza završila na četvrtom mjestu i u osmini finala čeka je susret s Litvom.