Basket4kids: U nedjelju zagrebačke kvalifikacije

Košarka ostalo 20. sij 201814:45 > 15:06
sportklub

Nakon što smo u Splitu saznali da će na zagrebačkoj završnici u ožujku nastupati mladići iz KK Zadra, sada nas u Dubravi očekuje drugi od četiri kvalifikacijska turnira u sklopu velikog projekta Sportklub televizije.

U nedjelju od 12.30 sati dvorana u zagrebačkoj Dubravi postat će centar hrvatske košarke za najmlađu uzrasnu kategoriju. Košarkaši rođeni 2005. godine i oni još mlađi, ovoga puta iz zagrebačke regije, sudjelovat će na drugom kvalifikacijskom turniru iz serije Basket4kids. Ovaj veliki projekt Sportklub televizije svoj je uvodni kvalifikacijski turnir imao ranije ovoga mjeseca u Splitu, a u veljači i ožujku održat će se još dva izlučna turnira u Osijeku (istok) i Pazinu (zapad Hrvatske).

Na splitskom turniru pobjedu su odnijeli košarkaši iz Zadra, a u Zagrebu će ove nedjelje igrati domaćini iz KK Dubrava, a onda i KK Zagreb, KK Gorica i KK Međimurje. U Dubravi će se tako odigrati šest utakmica po pravilima modificiranim za najmlađe košarkaše. Pobjednik će krajem ožujka nastupati uz Zadrane te pobjednike turnira iz preostalih dviju regija na Final Four turniru koji će se također odigrati u Dubravi.

Podsjetimo, pobjednika zagrebačke završnice očekuje nastup na završnom turniru s još pet klubova, pobjednika turnira u svojim zemljama – Srbiji, Bosni i Hercegovini, Makedoniji, Sloveniji i Crnoj Gori, i to u sklopu Final Four turnira Eurolige u Beogradu u svibnju.

U nastavku donosimo raspored nedjeljnog turnira koji počinje u 12.30 sati. Igrat će se paralelno, na dva terena.

sportklub