Braća Ball pronašla angažman u Litvi

(Photo by Mike Stobe/Getty Images)

LiAngelo i LaMelo Ball potpisali su jednogodišnje ugovora za litavskog prvoligaša Prieno Vytautas. Piše: Saša Živko

Nedavno smo pisali o obitelji Ball, patrijarhu LaVaru i njegova tri sina. Lonzo je član Lakersa, dok su druga dva sina tražila angažman u Europi nakon što je njihov otac jednoga povukao sa sveučilišta UCLA, a drugoga iz srednje škole.

Nakon desetodnevne potrage, 19-godišnji LiAngelo i 16-godišnji LaMelo potpisali su prve profesionalne ugovore u karijerama, obojica će zaigrati za malo poznatog litavskog ligaša Prieno Vytautas. To je klub koji nema poznatu povijest, dolazi iz malog gradića, odnosno seoca od deset tisuća stanovnika gdje malo ljudi poznaje engleski jezik, a sam klub je ove sezone već imao problema s financijama. Iz tog razloga nemaju redovite treninge.

No, kako je najavio Harrison Gaines, menadžer dvojice igrača, novac u ovom trenutku nije bitan braći Ball, već je želja bila da zajedno zaigraju u istom klubu. Ta se želja ostvarila.

Dva Balla neće vidjeti previše minuta u litavskoj ligi, no kako je izjavio menadžer igrača, očekuje se da bi trebali dobiti između 20 i 25 minuta u Baltičkoj ligi koja je razina niže. Najbolji igrač momčadi je Edvinas Seskus, inače sin trenera momčadi.