Sloveniji povijesni naslov košarkaškog prvaka Europe

Košarka ostalo 17. ruj 201721:43 > 22:18
FIBA

Iako se sredinom treće četvrtine ozlijedio Luka Dončić, slovenska se košarkaška reprezentacija okitila europskom titulom. Utakmica odlučena u samoj završnici, završena rezultatom 93:85

Anthony Randolph zabio je 2+1, a Gašper Vidmar blokirao prodor Bogdana Bogdanovića u 39. minuti. To je značilo da će Srbija morati priznati poraz i čestitati Igoru Kokoškovu i njegovoj momčadi na povijesnom naslovu europskog prvaka.

Iako su Slovenci imali i dvoznamenkastu prednost u prvom poluvremenu, odnosno plus devet na velikom odmoru, u trećoj četvrtini dogodila se teška ozljeda Luke Dončića zbog koje 18-godišnji bek nije mogao nastaviti igru. Njegovu je ulogu preuzeo Klemen Prepelić koji je u toj istoj, 39. minuti zabio dva slobodna bacanja za nedostižniu prednost.

Goran Dragić zabio je nevjerojatnih 26 poena samo u prvom poluvremenu utakmice, kasnije je dodao još devet. Prepelič je zabio 21 poen, od čega sjajne četiri trice. Bogdan Bogdanović ponudio je 22 poena, a Milan Mačvan 18, no to je za europski naslov bilo premalo. Srbija je nakon svjetskog i olimpijskog srebra na kraju morala preuzeti i ono europsko.