Llull zbog ozljede koljena propušta Europsko prvenstvo

Alex Livesey, Getty Images Sport

Španjolski košarkaški reprezentativac Sergio Llull (29) ozlijedio je ligamente desnog koljena tijekom prijateljske utakmice između Španjolske i Belgije pa će propustiti Europsko košarkaško prvenstvo i susret protiv Hrvatske početkom rujna.

Najbolji igrač Real Madrida na teren bi se mogao vratiti za oko šest mjeseci, tijekom 2018. godine. U četvrtak će u Madridu proći liječničke preglede.

“Sinoć napravljeni pregledi u bolnici Hospital Quirón na Tenerifama otkrili su da Sergio Llull ima popucane prednje križne ligamente desnog koljena. Danas, u četvrtak, vratit će se u Madrid gdje će ponovno biti pregledan i gdje bi trebalo biti ustanovljeno vrijeme oporavka, no Llull neće moći biti dio ekipe koja će nastupiti na Europskom prvenstvu”, priopćio je Španjolski košarkaški savez (FEB).

Noćas, prije nego je savez objavio priopćenje Lull je preko društvenih mreža poručio “Vratit ću se! Hvala svima na porukama”. Njegov suigrač u reprezentaciji Pau Gasol je istaknuo da su svi uz njega. “Znam da ćeš se vratiti jači nego ikada”, dodao je Gasol na društvenim mrežama.

Španjolska je na Europskom prvenstvu u skupini C s Hrvatskom, Mađarskom, Crnom Gorom, Češkom i Rumunjskom. Hrvatska i Španjolska odmjerit će snage u četvrtom kolu 5.rujna.